Проаналізовано інтенсивність депутатської діяльності

e-mail Друк PDF

21 лютого відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності та інформаційної сфери, яке провів голова комісії Микола Ганнущенко.

Перша частина зібрання пройшла у розширеному складі, позаяк у його роботі взяли участь, прийнявши відповідні запрошення, керівники та уповноважені представники депутатських фракцій в обласній раді, за що Микола Ганнущенко висловив їм щиру вдячність.

Тож фракції “Батьківщина”, “Фронт Змін”, Соціалістичної партії України та Народної Партії уособлювали їхні керівники – Дмитро Хрістов, Валерій Головко, Степан Бульба та Юрій Тараненко, від фракцій Партії регіонів, “Совість України”, Комуністичної партії України й “Сильна Україна” були делеговані Тетяна Устименко, Ігор Супруненко, Василь Сільчук та Ірина Балибіна.

Таке поважне представництво було зумовлене пілотним розглядом питання про інтенсивність участі депутатів обласної ради у роботі постійних комісій, до складу яких вони обрані, та пленарних засіданнях сесій обласної ради протягом поточної каденції.

Презентуючи тематичну Аналітичну записку з алфавітним та рейтинговим покажчиками Микола Ганнущенко наголосив, що до планового вивчення названої проблематики спонукали пропозиції різних політичних сил, прагнення обласної ради, її органів до самовдосконалення, посилення ефективності як власної діяльності, так і впливу на визначені законом сфери відповідальності.

Поряд із цим, створення подібного документу цілковито кореспондується із вимогами Закону України “Про доступ до публічної інформації” й дозволить максимально задовольнити одні із найбільш рейтингових запитів ЗМІ фаховою систематизованою інформацією.

Запрошені колеги позитивно оцінили першу подібну спробу аналітичного моніторингу з боку постійної комісії обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності та інформаційної сфери, визнали її стимулюючу складову, охарактеризували пріоритетні аспекти практичної діяльності власних фракцій та внесли ряд конструктивних пропозицій стосовно удосконалення започаткованої справи на перспективу.

Зокрема, Дмитро Хрістов зауважив на потребі налагодження системи звітування депутатів, у тому числі – під час виїздів на місця разом із керівниками обласної ради та запрошенням на зустрічі очільників територіальних правоохоронних тощо структур.

Валерій Головко запропонував головним тематичним критерієм вважати рівень задоволення потреб виборців, а також проаналізувати ефективність реагування на депутатські звернення, спрямовані на захист інтересів конкретних заявників.

Ірина Балибіна вважає за доцільне розміщувати лаконічні звіти депутатів на сайті обласної ради.

Степан Бульба констатував нагальність відстоювання соціальних прав і гарантій співгромадян та робити висновки винятково на підставі ефективності цієї роботи.

Аналогічної думки дотримується й Василь Сільчук, який, також, переконаний у необхідності розширення компетенції обласної ради аж до певного впливу на прийняття рішень центральними органами влади.

На непростих моментах виконання повноважень депутата обласної ради – мажоритарника наголосив член комісії Михайло Стеценко.

У розширеному ж складі було узгоджено й зведений графік прийому виборців депутатами обласної ради у 2012 році, який після деяких уточнень буде оприлюднено.

Потому, з урахуванням думок членів постійної комісії Миколи Перепелиці, Володимира Козуба, Ігора Супруненка та Михайла Стеценка, було погоджено проекти рішень десятої сесії обласної ради щодо: продовження терміну дії трудового контракту з Алєксєєвою Т.І. на посаді директора Комунального видавництва «Лубни»; передачі в оренду на конкурсних засадах цілісного майнового комплексу комунального підприємства Полтавської обласної ради “Видавництво “Кобеляки”; внесення змін до Програми розвитку обласного державного телерадіомовлення Полтавської ОДТРК “Лтава” на 2011-2013 роки, а також стосовно кандидатур для нагородження Почесною грамотою та Грамотою Верховної Ради України.

Узято до відома інформацію про хід упровадження наземного цифрового телебачення в Полтавській області, про що доповіли Микола Ляпаненко – генеральний директор ОДТРК “Лтава”, Лілія Миронович – представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Полтавській області та Микола Перепелиця - начальник Головного управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації.

Також заслухано звіт про виконання регіональної Програми комунікації органів виконавчої влади та місцевого самоврядування з громадськістю та сприяння розвитку громадянського суспільства на 2011 рік й схвалено оприлюднені Олександром Білоуськом - директором Науково-редакційного підрозділу - центру по дослідженню історії Полтавщини основні напрями перспективної діяльності установи.