Засідання Ради регіонів

e-mail Друк PDF

21 лютого голова обласної ради Іван Момот та голова облдержадміністрації, депутат обласної ради Олександр Удовіченко здійснили робочу поїздку у Київ та взяли участь у засіданні Ради регіонів.

Вів засідання Президент України Віктор Янукович.

Найважливішим питанням порядку денного Глава держави назвав практичну реалізацію в Україні нової регіональної політики.

«Нова регіональна політика насамперед передбачає новий формат відносин регіонів з державою, нові важелі та механізми впливу на регіональну економіку», - сказав В.Янукович.

Президент наголосив, що така регіональна політика потребує зростання ініціативи та відповідальності регіональної влади.

«До кінця поточного року тарифи на житлово-комунальні послуги в усіх регіонах України необхідно привести до економічно обґрунтованого рівня», - Про це заявив Президент України Віктор Янукович .

Глава держави вкотре нагадав свою вимогу - тарифи повинні бути обґрунтованими і справедливими для населення. «Не можна безлад і безгосподарність перекладати на людей», - підкреслив він, додавши - там, де це відбувається, реакція має бути жорсткою.

«Ми повинні знайти кошти, а головне – механізми оновлення комунальної інфраструктури», - наголосив Президент. Цілком очевидно, констатував він, платежів, що надходять від споживачів, для цього недостатньо. Натомість у даному випадку слід застосовувати механізми державно-приватного партнерства.

Говорячи про нагальну потребу реформування ЖКГ, В.Янукович зазначив: сумний досвід цієї зими свідчить про критичний стан комунального господарства.

«На тлі зростання комунальних тарифів - це неприпустиме явище… Ми повинні забезпечити максимально ефективне використання кожної гривні комунальних тарифів», - сказав Президент.

Серед ключових напрямків впорядкування тарифної політики Президент назвав технічне переоснащення та зменшення енерговитратності надання житлово-комунальних послуг.

Перспективними у цьому напрямі, на його думку, є пілотні проекти, спрямовані на економію паливно-енергетичних ресурсів, підвищення продуктивності енергетичного обладнання тощо.

Віктор Янукович також додав, що чекає від державних регуляторів пропозицій щодо оптимізації політики держави у сфері ЖКГ, обсягу та якості послуг тощо.

Модернізація первинної мережі надання медичної допомоги в усіх регіонах України, на переконання Президента, має бути завершена до кінця 2012 року.

«Принцип «гроші ходять за пацієнтом» може бути реалізований лише на найближчому до людини рівні», - зауважив Глава держави.

Віктор Янукович наголосив, що громадяни сподіваються на успіх модернізації системи охорони здоров’я. Йдеться зокрема про оптимізацію мережі медичних закладів, підвищення доступності надання медичних послуг та наближення їх до людини.

«Але скільки б пілотних проектів не було започатковано, які б кошти не виділялись на їх реалізацію, жодного ефекту не буде без конкретного руху вперед», - констатував Президент.

Глава держави водночас оцінив як «вкрай незадовільну» роз’яснювальну роботу з людьми щодо суті та складових медичної реформи. «Я розраховую, що Раїса Богатирьова цю роботу посилить», - додав він.

Президент звернув особливу увагу на важливість залучення до співробітництва в темі медичної реформи експертів, громадських організацій. «Ця співпраця буде дуже корисною», - сказав він.

«Охорона здоров’я - одна з провідних галузей «економіки майбутнього» на глобальному рівні, і в Україні ця галузь повинна бути загальнонаціональною справою», - переконаний Віктор Янукович.

Президент України Віктор Янукович наголошує, що представники влади всіх рівнів мають покращити безпосередній діалог з громадянами. «Перш за все, звертаюся до голів обласних державних адміністрацій - приймайте людей на особистих прийомах», - сказав він.

Глава держави зазначив, що триматиме на контролі цей напрямок роботи і під час робочих поїздок по регіонах намагатиметься особисто перевірити її якість. «Я знаю, що більшість питань, які є у людей, є системними, ми до них повинні відноситися дуже відповідально і закладати вирішення цих проблемних питань у наші державні програми», - додав він.

Водночас Віктор Янукович підкреслив, що не меншу увагу місцевим керівникам слід приділяти окремим проблемам, вирішення яких може вплинути на долю людини чи родини. «Є випадки, коли доля людини знаходиться у ваших руках – де можна допомогти, піти назустріч і зняти питання», - зауважив він. – «…Ми завжди повинні відноситися до цих питань дуже відповідально. Це наш обов’язок».

Президент України Віктор Янукович наголошує на необхідності жорсткого контролю та відповідальності за якість харчів, що виробляються та імпортуються. «Якісне продовольство і високі стандарти продуктів харчування – це умова якісного споживання, це здоров'я наших дітей, наших родин. І нарешті, це складова позитивного іміджу нашої держави як виробника продовольчих товарів на світовому ринку», - сказав Глава держави.

Водночас, констатував Президент, внаслідок зростання зловживань, пов’язаних із фальсифікацією продукції, проблема захисту прав споживачів набуває критичного значення.

«Факти фальсифікації продукції українського виробництва ставлять під загрозу також доступ української продукції на ринки, і, безумовно, псують наш міжнародний імідж. Вважаю, за таких умов держава не може стояти осторонь», - наголосив В.Янукович.

Сьогодні, переконаний Президент, потрібні злагоджені дії щодо забезпечення реальної відповідальності як продавця, так і виробника чи імпортера за постачання недоброякісної продукції як з боку центральних контролюючих органів, так і з боку регіональної влади.

«Ми повинні створити таку систему, за якої громадянин нашої держави, незважаючи на місце проживання – місто чи село, матиме змогу скористатися всіма можливими нормами захисту власних інтересів як споживача», - переконаний Віктор Янукович.

Президент України Віктор Янукович наголосив на важливості ефективного завершення земельної реформи в нашій державі.

Віктор Янукович нагадав: на державному рівні створено всі рамкові умови для проведення реформи землекористування. Зокрема закон «Про Державний земельний кадастр» передбачає можливості реалізації права власності на землю та її раціонального використання.

«Земля нарешті повинна стати реальною власністю», - наголосив Глава держави. Він також закликав керівників Вінницької, Київської та Харківської областей зосередити увагу на пілотних проектах зі створення та апробації програми Державного земельного кадастру. «Я чекаю, що ви цю роботу якісно виконаєте», - додав він.

Ще одним завданням земельної реформи Віктор Янукович назвав завершення оформлення та видачі державних актів на право власності на земельні ділянки громадянам взамін отриманих раніше сертифікатів на право на земельну частку (пай).

Президент оцінив як низькі темпи підготовки до земельної реформи на всіх рівнях, перш за все на регіональному. «Вкрай необхідно забезпечити розробку схем землеустрою та техніко-економічного використання й охорони земель, що забезпечить можливість прогнозування використання земельних ресурсів», - сказав він, зауваживши - нині такі схеми розроблені лише по Донецькій та Одеській областях.

Фактично не приділяється увага охороні земель, що призводить до щорічного збільшення площі порушених та деградованих земель, також зауважив Глава держави.

Президент звернув окрему увагу на незадовільний стан виплати селянам плати за оренду земельних паїв. Він підкреслив, що кінцевою метою реформи є не розмежування землі на папері і не збільшення нормативів бюджетних відрахувань.

«Мета земельної реформи – забезпечення реальної власності на землю і розвиток на цій основі сучасного аграрного виробництва», - сказав Глава держави, додавши, що це лише один з етапів комплексного реформування АПК і українського села.

Ліквідація бар’єрів для економічної активності - єдиний спосіб поєднати зусилля влади і бізнесу з метою покращення добробуту людини. Про це заявив Президент України Віктор Янукович.

«Ми у 2011 році багато зробили для спрощення регуляторного середовища для бізнесу. Але ця робота не всюди імплементована в реалії нашого життя», - констатував Глава держави.

Президент висловився за доцільність розгляду даного питання на спільному засіданні Уряду та Комітету з економічних реформ.

В.Янукович закликав голів ОДА дати оцінку запровадженим законодавчим змінам щодо покращення умов роботи бізнесу - безпосередньо з точки зору ефективності їх застосування в регіонах. «Щоб ми зробили висновки. Говоримо багато, а відчуття того, що це йде на користь бізнесу, людям, поки що в мене особисто немає. Я хотів би почути вашу точку зору - маємо тут здобутки чи лише епізодичні зрушення, а можливо навіть імітацію», - сказав Президент.

На переконання Глави держави, наявність численних бюрократичних процедур, що заважають бізнесу, є «безпосередньою провиною виконавців усіх рівнів - і на центральному, і на місцевому рівнях».

«Зняття обмежень, спрощення процедур, підвищення якості адміністративних послуг і дерегуляція - це ідеологічні основи розвитку підприємництва, які повинен взяти на озброєння кожен керівник виконавчої влади», - сказав Президент, наголосивши - саме підприємництво є основою формування середнього класу, створення нових робочих місць та самозайнятості населення.

Президент України Віктор Янукович доручив Уряду провести моніторинг стану соціальної інфраструктури села, визначитися з пріоритетами її зміцнення та запропонувати план розвитку по кожному регіону.

«Я хотів би, щоб ви найближчим часом провели моніторинг стану соціальної інфраструктури села і визначились з пріоритетами її зміцнення. По кожному регіону. Нам треба вже зараз ці плани будувати і дивитись в майбутнє», - сказав Глава держави під час засідання Ради регіонів, звертаючись до Прем’єр-міністра Миколи Азарова. Президент додав, що бюджетне фінансування на ці потреби повинно зростати щороку.

Віктор Янукович також звернув увагу на відсутність вагомих зрушень у реформуванні АПК. Зокрема досі не переглянуті механізми державної підтримки сільгоспвиробників, системи страхування сільськогосподарської продукції, не запропоновані шляхи проведення масштабного техніко-технологічного оновлення виробництва.

Глава держави наголосив, що захист інтересів селянства та забезпечення життєздатності села є основою конкурентоспроможності вітчизняного АПК та гарантією продовольчої безпеки країни. «Тому завдання сільського розвитку - комунальної, транспортної, соціальної інфраструктури, мають бути серед першочергових у регіональної влади, насамперед аграрних регіонів», - сказав він.

«Ми повинні забезпечити повноцінні умови життя людини незалежно від її місця проживання – це одне із завдань на найближчий період», - наголосив Президент.

Президент України Віктор Янукович доручив Прем’єр-міністру Миколі Азарову запропонувати кандидатуру Віце-прем’єр-міністра, який відповідатиме за взаємодію України з Європейським Союзом.

«Враховуючи досвід роботи, який є в України у питаннях європейської інтеграції, ми знаємо: ця робота потребує окремої уваги. Тому, будь ласка, Ви разом із Віце-прем’єр-міністрами опрацюйте це питання і внесіть пропозицію», - сказав Глава держави керівнику Уряду. Президент додав, що раніше ці функції неофіційно виконував Андрій Клюєв.

Віктор Янукович запропонував внести це питання до сьогоднішнього рішення Ради регіонів, розширивши пункт, в якому йдеться про необхідність активізації взаємодії України з ЄС на рівні територіальних одиниць і розширення присутності українських регіонів у Комітеті Регіонів Євросоюзу - зокрема шляхом визначення відповідальних за таку взаємодію в апаратах Ради міністрів Криму, обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій.

По закінченні засідання члени Ради регіонів взяли участь в урочистому зібранні з нагоди 80-річчя Київської області.

(За матеріалами офіційного Інтернет - представництва «Президент України Віктор Янукович»)