До пріоритетів – роботу дільничних та протидію пияцтву на селі

e-mail Друк PDF

24 лютого на засіданні постійної комісії обласної ради з питань забезпечення законності та правопорядку під головуванням Дмитра Хрістова й за участі заступника голови обласної ради Володимира Марченка, зокрема, підтримано проект рішення десятої сесії обласної ради “Про формування кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Полтавської області”.

Із зауваженнями і пропозиціями, висловленими депутатами обласної ради Михайлом Кривошеєм, Владиславом Руденком, Сергієм Шевяковим та Євгенієм Лихожоном, узято до уваги інформацію щодо виконання Програми розвитку дорожнього руху та його безпеку на території області у 2011 році, яку оприлюднив заступник начальника Управління державної автомобільної інспекції УМВС України в Полтавської області Віктор Поліщук.

Констатовано, що у рамках названої Програми у 2011 році управлінню ДАІ УМВСУ в області для зміцнення матеріально-технічної бази виділено 673 400,0 грн. Використано - 673 399,94 грн.

Кошти були спрямовані на придбання двох патрульних автомобілів спецпризначення, одного спеціального автомобіля, укомплектованого сучасною аудіо- та відеоспостережною апаратурою, для проведення негласної перевірки несення служби нарядами ДПС з метою попередження корупційних дій, як з боку працівників ДАІ, так і збоку порушників Правил дорожнього руху, засобів спецпризначення для оснащення патрульного автотранспорту ДАІ, технічних засобів облаштування місць ДТП, стаціонарних радіостанцій, приладів для перевірки водіїв – алкотестер «Драгер», комп’ютерних систем, генераторів енергопостачання, а також на проведення капітального ремонту стаціонарних постів ДПС «Сухинівка» та «Лубенський».

Оновлення автопарку ДАІ та оснащення патрулів спеціальною технікою позитивно вплинуло на профілактику адміністративних правопорушень. Крім того, нові автомобілі та сигнально-гучномовні пристрої дали змогу більш ефективно попереджати й припиняти порушення Правил дорожнього руху і здійснювати переслідування водіїв, які не зупиняються на вимогу інспекторів ДПС.

Робота, яка проводиться на спеціальному автомобілі для негласних перевірок, дисциплінує як учасників дорожнього руху, так і самих співробітників ДАІ, що позитивно впливає на імідж служби.

Облаштування місць ДТП спеціальними приладами якісно покращує процес оформлення дорожньо-транспортних пригод.

Матеріальна допомога у проведенні капітального ремонту постів ДПС є одним з суттєвих кроків до встановлення автоматизованого контролю за безпекою руху на дорогах державного значення, що проходять через область.

Окреслено й першочергові потреби в рамках реалізації завдань Програми у поточному році.

За наслідками обговорення підтримано проект сесійного рішення щодо внесення змін до Програми безпеки дорожнього руху на 2011-2014 роки.

Про підсумки виконання у 2011 році регіональної Програми правової освіти населення присутніх поінформувала в.о. начальника головного управління юстиції в області Світлана Зубарєва.

Цьогоріч потенціал зазначеної Програми Дмитро Хрістов та члени постійної комісії порекомендували зосередити на популяризації і роз’ясненні положень виборчого законодавства.

На зібранні, також, опрацьовано Постанову міжвідомчої наради керівників правоохоронних органів, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування Полтавської області щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини.

У цьому контексті Володимир Марченко окремо акцентував увагу колег на практичних аспектах забезпечення заходів з профілактики правопорушень та бездоглядності серед неповнолітніх, розширення мережі дошкільних навчальних закладів, здійснення перевірок щодо законності оренди таких закладів та їхнього цільового використання.

Євгеній Лихожон висловив стурбованість молоефективністю контролю та запобігання продажу підліткам алкоголю і тютюну.

На пропозиції Михайла Кривошея, Владислава Руденка та Сергія Шевякова вирішено й передбачити у плані роботи постійної комісії обласної ради з питань забезпечення законності та правопорядку проведення додаткових виїзних засідань, під час яких опрацювати проблематику діяльності дільничних інспекторів міліції, боротьби з пияцтвом на селі.

У зібранні взяв участь запрошений голова однопрофільної постійної комісії Полтавської міської ради Олексій Горик.