На порядку денному – бюджетні та майнові питання

e-mail Друк PDF

24 лютого під головуванням Валерія Пархоменка відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету та управління майном, в якому взяли участь заступник голови обласної ради Володимир Марченко, перший заступник голови облдержадміністрації Віктор Животенко, начальники обласних управлінь і служб.

Відповідно до порядку денного було розглянуто питання про затвердження звіту про виконання обласного бюджету за 2011 рік. За інформацією начальника Головного фінансового управління облдержадміністрації Павла Кропивки, обласний бюджет за доходами (без врахування трансфертів) виконано в сумі 855,4 млн. грн. У порівнянні з 2010 роком надходження доходів збільшилися на 233,4 млн. грн. або на 37,5%. Планові показники виконано на 112,4%. Надпланові надходження – 94,3 млн. грн. До обласного бюджету перераховано дотації вирівнювання з Державного бюджету в сумі 220 млн. грн. або 100% до плану.

У структурі загального фонду обласного бюджету найбільш значною є частка видатків на фінансування соціально – культурної сфери - 881,1 млн. грн., або 98,2%, що на 107,7 млн. грн. (13,9%) більше ніж у 2010 році. В першу чергу кошти загального фонду спрямовувались на захищені статті видатків: оплату праці з нарахуваннями, медикаменти та перев’язувальні матеріали, продукти харчування, оплату комунальних послуг та енергоносіїв.

На капітальне будівництво з обласного бюджету спрямовано 66,7 млн. грн. при кошторисних призначеннях 69,0 млн. грн. Головним джерелом капітальних видатків є кошти бюджету розвитку обласного бюджету – 22,9 млн. грн. та кошти субвенцій з державного бюджету 43,8 млн. грн. Значну частину отриманих коштів (більше 50%) перераховано на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання в належному стані об’єктів соціальної сфери і комунального господарства.

Депутати погодили звіт про виконання обласного бюджету за 2011 рік з урахуванням офіційних трансфертів по доходах у сумі 2 млрд. 464 млн. грн., по видатках у сумі 2млрд. 425 млн. грн.

Слідом розглядалося питання про внесення змін до показників обласного бюджету на 2012 рік. Як доповів Павло Кропивка, на утримання установ обласного значення, проведення заходів та формування бюджету розвитку за рахунок вільного залишку бюджетних коштів загального фонду спрямовується 35,1 млн. грн., а саме: на погашення кредиторської заборгованості – 8,7 млн. грн., на додаткові витрати – 26,4 млн. грн.

Комісія підтримала додатково спрямувати на галузь «охорона здоров’я» - 10 млн. грн., «соціальний захист» - 3,5 млн. грн., «культура» - 1,7 млн. грн., на виконання заходів обласних програм - 7, 3 млн. грн. Бюджет розвитку обласного бюджету сформований на загальну суму 19,6 млн. грн., в т. ч. за рахунок коштів, що передаються з галузі «освіта» - 1,8 млн. грн.

Була також підтримана пропозиція заступника начальника Головного управління охорони здоров’я Ігоря Куделича про виділення з обласного бюджету на продовження будівництва обласного протитуберкульозного диспансеру 4 млн. грн, на придбання медичного обладнання та медикаментів – 700 тис. грн.

З врахуванням зауважень і доповнень депутатів, бюджетна комісія схвалила проекти Програми модернізації комунальної теплоенергетики Полтавської області на 2012-2014 роки, Програми соціального розвитку сільських населених пунктів Полтавської області на 2012 рік, Програми розвитку обласного комунального підприємства „Аеропорт – Полтава” на 2012 рік та заходи по погашенню заборгованості по заробітній платі, Регіональної програми охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки з урахуванням регіональних пріоритетів Полтавської області на 2012 – 2015 роки, Програми впровадження в області другої фази Проекту Європейського Союзу (ЄС) та Програми Розвитку Організації Об`єднаних Націй (ПРООН) "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" на 2012 – 2015 роки.

З поміж іншого депутати погодили Перелік природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2012 році, Положення про фонд охорони навколишнього природного середовища Полтавської області, розглянули інші питання узгодженого порядку денного.