Десята сесія обласної ради

e-mail Друк PDF

29 лютого відбулася десята сесія обласної ради. Вів пленарне засідання голова обласної ради Іван Момот.

У роботі сесії взяли участь голова облдержадміністрації, депутат обласної ради Олександр Удовіченко, перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко, заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступники голови облдержадміністрації, народний депутат України Вадим Петренко, начальники обласних управлінь і служб, міські голови міст обласного значення, голови районних рад, голови райдержадміністрацій, керівники підприємств, установ і організацій, які мають відношення до питань, що розглядаються на сесії, представники профспілок, громадських організацій, засобів масової інформації.

На початку засідання голова обласної ради Іван Момот та голова облдержадміністрації Олександр Удовіченко вручили нагороди групі земляків: нагрудний знак та посвідчення до почесного звання «Заслужений працівник транспорту України» - депутату обласної ради, головному механіку – начальнику транспортної служби акціонерного товариства «Полтавагаз» Миколі Хоменку; відзнаку Президента України – ювілейну медаль «20 років незалежності України» - Омельницькому сільському голові Кременчуцького району Олександрі Шереметьєвій; Почесну грамоту обласної ради та нагрудний знак – начальнику обласного управління водних ресурсів Володимиру Фомичову.

Депутати сформували порядок денний сесії, включивши до нього додаткові питання. Проект рішення «Про передачу в оренду на конкурсних засадах цілісного майнового комплексу комунального підприємства Полтавської обласної ради «Видавництво «Кобеляки» облдержадміністрація відкликала для доопрацювання.

Депутати затвердили звіт про виконання обласного бюджету за 2011 рік, погодили внесення змін до Стратегії розвитку Полтавської області до 2015 року, прийнятої відповідно до рішення п’ятої сесії обласної ради п’ятого скликання.

Обласна рада прийняла низку обласних програм, спрямованих на подальший соціально-економічний розвиток області, забезпечення життєдіяльності територіальних громад: цільову Програму впровадження в області другої фази Проекту Європейського Союзу (ЄС) та Програми Розвитку Організації Об`єднаних Націй (ПРООН) «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» на 2012 – 2015 роки,

обласну Програму оздоровлення та відпочинку дітей на 2012 - 2014 роки,обласну Програму з реалізації молодіжної політики, підтримки сім’ї, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на 2012 - 2014 роки, регіональну Програму розвитку професійно-технічної освіти Полтавської області на 2012-2015 роки, обласну Комплексну програму соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2012-2014 роки, Програму модернізації комунальної теплоенергетики Полтавської області на 2012-2014 роки, Програму соціального розвитку сільських населених пунктів Полтавської області на 2012 рік, Програму розвитку обласного комунального підприємства «Аеропорт – Полтава» на 2012 рік та заходи по погашенню заборгованості по заробітній платі, Регіональну програму охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки з урахуванням регіональних пріоритетів Полтавської області на 2012 – 2015 роки (програма «Довкілля - 2015»), Програму зайнятості населення Полтавської області на 2012-2013 роки.

Також було затверджено: внесення змін та доповнень до ряду обласних програм; розподіл коштів спеціального фонду обласного бюджету на проведення робіт, пов’язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах Полтавської області у 2012 році, які будуть фінансуватися за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах.

Депутати прийняли Положення про фонд охорони навколишнього природного середовища Полтавської області, після чого обговорили та затвердили Перелік природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2012 році.

Обласна рада підтримала проект рішення «Про внесення змін до показників обласного бюджету на 2012 рік», відповідно до якого видаткову частину обласного бюджету збільшено майже на 48 мільйонів гривень. За рішенням обласної ради виділено кошти на пільгове медичне обслуговування та оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, надання матеріальної допомоги малозабезпеченим верствам населення, оплату енергоносіїв та комунальних послуг, що споживаються обласними будинками-інтернатами системи соціального захисту, проведення реконструкції котелень будинків-інтернатів системи соціального захисту, на реконструкцію другого пускового комплексу діагностичного центру під обласний перинатальний центр обласної клінічної лікарні ім. М.В. Скліфосовського, на завершення робіт по реконструкції приміщень дитячої обласної клінічної лікарні, на проведення невідкладних робіт по капітальному ремонту обласних закладів охорони здоров’я, на покращення медикаментозного забезпечення онкологічних хворих в обласному клінічному онкологічному диспансері, на забезпечення пільгового амбулаторного лікування хворих, на придбання літератури та періодичних видань для обласних бібліотек, комп’ютерної техніки для обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.П. Котляревського, на виготовлення проектно-кошторисної документації на капітальний ремонт приміщення Полтавської обласної філармонії, на проведення культурно мистецьких заходів, на кредитування індивідуальних сільських забудовників, на поповнення статутного фонду обласного комунального виробничого підприємства теплового господарства «Полтаватеплоенерго» та ін.

Депутати проголосували ряд майнових питань, що стосувалися укладання та продовження трудових контрактів із керівниками суб'єктів господарювання спільної власності територіальних громад області, приймання-передачі майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст Полтавської області, дозволів на продаж шляхом проведення аукціону нежитлових будівель у Великобагачанському, Полтавському районах та місті Лубни.

Після обговорення, депутати прийняли ряд рішень щодо припинення права користування мисливськими угіддями на території Великобагачанського району та надання їх у користування.

Сесія схвалила проекти рішень стосовно: погодження отримання без проведення аукціонів спеціальних дозволів підприємствами на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку родовищ підземних прісних вод, сланцевих товщ та газу, на видобування газу природного та газового конденсату, нафти; переоформлення, надання гірничих відводів для розробки родовищ мігматитів, гранітів, суглинків, піску на території області та ін.

Не підтримали депутати проект рішення «Про погодження отримання без проведення аукціону спеціального дозволу товариством з обмеженою відповідальністю «Голден Деррік» на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку з подальшим видобуванням нафти і газу (промисловою розробкою) Річної площі на території Лохвицького та Чорнухинського районів Полтавської області». Позиція депутатів пояснюється тим, що ТОВ «Голден Деррік» не виконало прийняті у минулому році зобов’язаннями щодо фінансування розвитку соціальної інфраструктури територій, на яких ведеться видобуток нафти і газу.

У ході пленарного засідання було погоджено депутатські запити депутатів: Дмитра Хрістова, Петра Ворони, Олександра Гавловського, прийнято звернення до Кабінету Міністрів України стосовно врегулювання рівня нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, які використовуються для товарного виробництва.

З врахуванням зауважень і доповнень депутатів, прийнято рішення по 59 питаннях порядку денного сесії.

У «різному» депутат Дмитро Хрістов порушив проблему соціального забезпечення інвалідів Збройних сил; депутат Олександр Ляшенко поінформував про аукціон дитячих малюнків, кошти від якого будуть направлені Варварівській спеціальній загальноосвітній школі-інтернату Карлівського району Полтавської обласної ради, та запросив колег взяти участь у цьому благодійному заході.

Підбиваючи підсумки сесії в інтерв’ю журналістам обласних ЗМІ, голова обласної ради Іван Момот сказав:

- Питання, розглянуті на сесії, дуже важливі. Сесія була напружена, було багато дискусій, проте всі питання вирішено. Я задоволений тим, як працювали депутати у сесійній залі: прийнято десять нових обласних програм, внесено зміни до п’яти діючих, розподілено кошти обласного бюджета. Пріоритети, які депутати визначили на початку каденції: медицина, освіта, соціальний захист населення, культура, екологія – залишаються й надалі.

Свідченням цього Іван Момот назвав прийняті сесією обласної ради рішення відносно додаткового спрямування майже 15 мільйонів гривень на галузь «Охорона здоров’я», 3,5 мільйонів гривень - на «Соціальний захист населення», майже 2 мільйонів гривень - на «Культуру»; 8 мільйонів гривень обласна рада виділила з Фонду охорони навколишнього природного середовища області на вивезення за межі області невизначених та непридатних для використання хімічних засобів захисту рослин, 2 мільйони гривень - на посадку нових лісів.

Щодо Програми соціального розвитку сільських населених пунктів Полтавської області на 2012 рік, проект якої набув у сесійній залі дискусійного обговорення, Іван Момот зазначив, що проблем на селі багато, і саме на їхнє вирішення спрямована дана програма.

-У минулому році аналогічна програма була прийнята на рік, вона працювала. Такі ж програми були прийняті органами місцевого самоврядування на місцях, вони дали позитивні результати - відремонтовано клуби, дитячі садочки, дороги, інші соціальні об’єкти на селі. Це - факт, - наголосив голова обласної ради. - На ці цілі використано у 2011 році 130 мільйонів гривень, майже 140 мільйонів планується використати у 2012 році.

При цьому голова обласної ради Іван Момот підкреслив, що активну участь у реалізації заходів Програми мають взяти органи місцевого самоврядування та громади, щоб спільними зусиллями вирішувати проблеми життєдіяльності сільських територій.