Іван Момот: «Необхідно, щоб влада, депутати та громадськість об’єдналися у виконанні завдань Президента України щодо забезпечення зростання соціальних стандартів»

e-mail Друк PDF

7 березня відбулося розширене засідання Кабінету Міністрів України за участю Глави держави. У своєму виступі Президент України Віктор Янукович чітко окреслив першочергові соціальні реформи, які повинні відбутися у державі.

Перший напрямок – це забезпечення довіри суспільства до державної політики, спрямованої на покращення життя громадян, підвищення її ефективності, відновлення принципу соціальної справедливості у наданні державою соціальних пільг і гарантій громадянам.

Другим напрямком Президент назвав комплексне перетворення підходів до оплати праці, податкових платежів та соціального страхування. Мається на увазі запровадження таких механізмів розподілу результатів економічної діяльності, які стримували б подальшу соціальну та економічну поляризацію суспільства, піднімали рівень доходів працюючого населення та соціальне забезпечення вразливих верств населення – пенсіонерів, інвалідів, членів сімей померлих інвалідів війни, інших категорій громадян.

Третій напрямок - це глибока модернізація сфери соціального забезпечення, перехід від безсистемних виплат до адресної допомоги та соціальних послуг, які відповідають потребам конкретної людини та сім’ї, створення сприятливих умов для залучення до активного соціального життя людей з обмеженими можливостями.

Четвертим напрямком соціальних реформ названо сприяння ефективній зайнятості та створення нових робочих місць для громадян, які повинні отримати реальну можливість повною мірою забезпечувати свої потреби та потреби своєї сім’ї, не звертаючись за допомогою до держави. При цьому нові робочі місця будуть створюватися у галузях, здатних дати максимальний конкурентний ефект.

Глава держави поставив перед урядовцями та керівниками регіонів чіткі завдання по реалізації соціальних реформ.

По-перше, ці реформи назріли, вони – на часі. У суспільстві давно вже намітився розрив між рівнем життя різних верств населення. Є незадовільна ситуація із реалізацією адресної соціальної політики, захистом населення від соціальних ризиків. Але такого порядку проблеми не виникають в один день, вони накопичилися, фактично, за весь період становлення незалежної України.

Останні два роки ми маємо зростання усіх соціальних виплат. Стабільний розвиток економіки держави дозволяє робити оптимістичні прогнози і закладати в бюджеті реальні суми для збільшення прожиткового мінімуму, мінімальних заробітних плат, пенсій, посадових окладів першого тарифного розряду.

Для прикладу, обласний бюджет виконується і перевиконується. Ось і на останній сесії ми збільшили видаткову частину обласного бюджету майже 48 млн. грн. Додатково передбачено на галузь «охорона здоров’я» - 14,7 млн. грн., на галузь «соціальний захист» - 3,5 млн. грн., на галузь «культура» - 1,7 млн. грн.

Є тенденція до позитивних зрушень у питаннях будівництва житла. На останній сесії депутати обласної ради проголосували за виділення коштів для кредитування індивідуальних сільських забудовників, за програмою «Власний дім» та надання пільгового довгострокового кредиту для молодих сімей. Загалом ця сума склала 1 млн. грн.

У нас є необхідні ресурси і всі можливості для того, щоб вирішувати соціальні питання. Залишається тільки додати людський фактор. Необхідно, щоб влада, депутати та громадськість об’єдналися у виконанні завдань Президента України щодо забезпечення зростання соціальних стандартів.

На мою думку, забезпечення дієвої соціальної захищеності населення позитивно позначиться не лише на суспільному кліматі, а й на подальшому розвитку економічного потенціалу нашої держави, кожного з регіонів, у тому числі й Полтавського.