Робоча поїздка Івана Момота

e-mail Друк PDF

16 березня голова обласної ради Іван Момот здійснив робочу поїздку у Київ та взяв участь у засіданні Консультативної ради з питань місцевого самоврядування, яка є постійно діючим консультативно-дорадчим колегіальним органом при Голові Верховної Ради України.

Вів засідання Голова Верховної Ради України Володимир Литвин.

Учасники зібрання обговорили проект Кримінального процесуального кодексу України, який, за словами заступника голови Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Володимира Олійника, «без перебільшення можна назвати «малою Конституцією», це ті радикальні зміни, які вже давно очікує українське суспільство та вимагає Євросоюз». Він повідомив, що у парламенті вже завершилося опрацювання КПК до другого читання, народними депутатами подано понад чотири тисячі поправок, і вже наступного тижня парламент розглядатиме цей документ у другому читанні. «За висновком європейських експертів, законопроект на 99% відповідає європейським стандартам», - сказав В.Олійник. Наступного тижня Верховна Рада розглядатиме проект нової редакції КПК у другому читанні.

Обговорюваний на засіданні законопроект «Про службу в органах місцевого самоврядування» отримав неоднозначні критичні оцінки з боку учасників засідання: представники місцевих рад вважають його «дискримінаційним» і таким, що звужує права і повноваження працівників рад на місцевому рівні, наголошують, що цей документ має бути серйозно доопрацьований.

Консультативна рада рекомендувала парламентському Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування узагальнити пропозиції та врахувати критичні зауваження, внесені членами ради.

Під час обговорення питання про перспективи бюджетного забезпечення виконання повноважень органів місцевого самоврядування при внесенні змін до Держбюджету-2012 рік представник Міністерства фінансів повідомив, що урядові за підсумками виконання Державного бюджету за минулі роки вдалося знайти кошти, які можна спрямувати на вирівнювання місцевих бюджетів: дотація місцевим бюджетам вдвічі перевищує минулорічну суму.

Однак, в ході обговорення перспектив бюджетного забезпечення органів місцевого самоврядування учасники засідання Консультативної ради висловили занепокоєння і стурбованість тим, що «захищені» статті місцевих бюджетів не забезпечені фінансовими ресурсами, що ставить під загрозу виконання поточних бюджетів. Голова Верховної Ради В.Литвин підтримав думку, що під час перегляду цьогорічного бюджету позиції регіонів і самоврядування мають бути враховані. «Це дасть змогу виконати соціальні ініціативи Президента: підвищення зарплат, пенсій та соціальних виплат, виплату компенсацій за втраченими заощадженнями колишнього Ощадбанку СРСР», - сказав він.

Консультативна рада з питань місцевого самоврядування рекомендувала Міністерству фінансів України врахувати пропозиції і зауваження учасників засідання при внесенні змін до Закону про Державний бюджет на нинішній рік.

(За матеріалами офіційного веб-сайту Верховної Ради України)