Люби і знай свій рідний край

e-mail Друк PDF

З 14 по 16 березня на базі Полтавського обласного центру естетичного виховання учнівської молоді відбувся ХХІХ обласний зліт юних краєзнавців, на який прибули 120 кращих представників пошуково-краєзнавчих об’єднань, активістів шкільних музеїв різних профілів із 17 міст і районів краю.

Учасників зібрання привітала депутат обласної ради Ірина Балибіна, яка наголосила, що сьогодні вже не є предметом дискусії твердження, що справжнього патріота неможливо виховати без знання історії рідного краю. Вона подякувала педагогам, керівникам краєзнавчих гуртків, студій, клубів, пошукових загонів, тим, хто створив і зберігає шкільні музеї, за найшляхетнішу, найпатріотичнішу гуманітарну справу – організацію роботи з молоддю з вивчення, збереження і популяризації історичної і культурної спадщини свого рідного краю – Полтавщини. І ця безперервна естафета триває!

Зліт проводився з метою активізації краєзнавчого руху серед учнівської молоді щодо збереження, відродження і примноження матеріальної і духовної культури українського народу, виховання національної самосвідомості учнів, обміну досвідом пошуково-краєзнавчої та музейної роботи.

Перед відкриттям зльоту у фойє центру естетичного виховання учнівської молоді була організована виставка з досвіду роботи «Досягнення юних краєзнавців Полтавщини», на якій учасники зльоту представили матеріали, що висвітлюють діяльність їхніх пошуково-краєзнавчих об’єднань, пропагують дитячий туризм, краєзнавство та екскурсії. На виставці глядач міг наочно познайомитись із творчими надбаннями юних пошуковців, дізнатись як застосовуються знайдені в ході досліджень матеріали, яке місце вони займають в шкільних музеях.

Під час творчих звітів учасники зльоту звітували про розвиток краєзнавства у своєму районі (місті), навчальному закладі, участь юних пошуковців у експедиціях, різних масових заходах, екскурсіях; про набутий цікавий досвід під час туристсько-краєзнавчої діяльності за останні 3 роки.

За результатами виступів делегацій в творчих звітах та в організації виставки юні краєзнавці нагороджені грамотами Головного управління освіти і науки обласної державної адміністрації, обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді та призами.

Переможцями зльоту стали:

• Пошуковий загін «Диво» Комсомольської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1

• Історико-краєзнавчий гурток «Старовина» Диканського районного БДЮТ на базі Великобудищанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Диканського району

• Історико-краєзнавчий гурток «Стежинами рідного краю» Решетилівська гімназія ім.І.Л.Олійника

• Краєзнавче об’єднання «Берегиня» і дитяче об’єднання «Добро» Гоголівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Великобагачанського району

• Туристсько-краєзнавчий гурток «Краєзнавець» Біликівської загально-освітньої школи І-ІІІ ступенів, Миргородська райСЮТур

• Туристський клуб «Горизонт» Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 18

• Краєзнавчі об’єднання Лубенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 7

• Історико-краєзнавчий гурток «Перевесло» Хитцівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Гадяцького району

• Пошукові загони «Зеровчата» і «Пам’ять» Зіньківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 2

У роботі зльоту взяла участь заступник начальника управління - начальник відділу позашкільної, виховної роботи та закладів обласного підпорядкування Головного управління освіти і науки облдержадміністрації Інна Воліченко.