“Зарубіжні письменники і Україна” – погляд з Полтави

e-mail Друк PDF

21 березня на базі Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка під егідою Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України відбулося пленарне засідання Всеукраїнської наукової конференції “Зарубіжні письменники і Україна” за участі науковців вітчизняних профільних вишів, а також з Німеччини, Польщі й Японії.

Від обласної влади учасників і гостей конференції, студентство привітав заступник голови обласної ради Володимир Марченко, який презентував присутнім “Альманах пошани і визнання Полтавщини: 100 видатних особистостей Полтавщини минулих століть”, повідомивши, що обласна рада віднайшла кошти для додаткового тиражування цього яскравого видання.

Також охарактеризовано засновані обласною радою шість щорічних премій, серед яких 3 – літературно-мистецькі (імені: Панаса Мирного, І.П. Котляревського, Леоніда Бразова), 2-професійні (імені: А.С. Макаренка, М.В.Скліфосовського) та 1- військово-патріотична (імені С.А. Ковпака).

Наголошено, що поряд із заохочувально-стимулюючими до творчості заходами здійснюється й безпосереднє фінансування з обласного бюджету конкретних соціально значущих мистецьких доробків і розвідок.

По праву шедевром серед таких став створений ОДТРК “Лтава” трисерійний документальний фільм “Дороги Гоголя”, серед творців якого була й одна з керівників сьогоднішнього зібрання, д. філол. н., проф. Ольга Ніколенко.

Володимир Марченко також зауважив, що все перелічене та багато іншого робиться обласною владою з тим, аби наповнювати реальним змістом статус Полтавщини – як духовної столиці України.

Плідної роботи та нових однодумців побажав присутнім перший проректор ПНПУ Роман Сітарчук.

Віночок народних пісень у власному оригінальному виконанні подарував аудиторії фольклорний ансамбль «Жива вода» факультету філології та журналістики.