Розвивати міжнародне співробітництво

e-mail Друк PDF

22 березня голова облдержадміністрації, депутат обласної ради Олександр Удовіченко та голова обласної ради Іван Момот зустрілися з Надзвичайним та Повноважним Послом Чеської Республіки в Україні паном Іваном Почухом та делегацією чеських ділових кіл.

У ході зустрічі було розглянуто перспективи співробітництва між Полтавською областю та Чехією, залучення інвестицій у розвиток економіки Полтавщини, відбулася слайд-презентація області.

Полтавські підприємства мають позитивний досвід співпраці з Чеською Республікою. Зокрема, Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат протягом останніх років є постійним постачальником залізорудних обкотишів чеським компаніям. Активно партнерські стосунки із чеською стороною налагодили ПАТ «Полтавський алмазний інструмент», ВАТ «Кременчуцький завод техвуглецю». У минулому році зовнішньоторговельний оборот товарів нашої області з Чеською Республікою склав понад 96 млн. дол. США.

Плідно співпрацює з технічним університетом міста Ліберці Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка.

Як зазначив Олександр Удовіченко, обласна влада підтримує розвиток різних напрямків співробітництва з Чеською Республікою - область має потенціал для зовнішньої торгівлі, співпраці у галузях освіти, науки, медицини, туризму, зацікавлена у встановленні нових контактів.

Гості розповіли про свій бізнес, поділилися планами на майбутнє.

У зустрічі взяли участь заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Валерій Пархоменко, Полтавський міський голова Олександр Мамай, президент Полтавської торгово-промислової палати Володимир Олійник, начальник управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності облдержадміністрації Дмитро Орлов.

Делегація перебуватиме на Полтавщині два дні. У програмі перебування ділові зустрічі та переговори українських та чеських бізнесменів за напрямками зацікавленості, відвідування промислових підприємств, екскурсії.