Новини Автозаводського району

e-mail Друк PDF

Молодь навчалася місцевому самоврядуванню

27 березня в Автозаводському райвиконкомі м.Кременчука підвели підсумки стажування активістів учнівського та студентського самоврядування. Голова Автозаводської районної ради Володимир Коваленко вручив кожному із молодіжних лідерів свідоцтво про проходження стажування, а наприкінці побажав їм успіхів у навчанні та висловив впевненість у тому, що отримані знання у виконкомі Автозаводської районної ради допоможуть хлопцям та дівчатам знайти правильний шлях у житті. Він подякував всім за активну участь у стажуванні.

Молодіжні лідери розповіли про своє стажування у відділах та службах райвиконкому, отримані враження та знайомство з практикою місцевого самоврядування. Їхні презентації супроводжувалися цікавими слайдами та змістовною розповіддю про набутий досвід.

Протягом двох тижнів молодь мала змогу побачити та прийняти участь у роботі оргвідділу, відділу будівництва та архітектури, фінансового відділу, управління праці та соціального захисту населення, юридичного відділу, відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення, служби у справах дітей, та інших структурних підрозділів Автозаводського райвиконкому. Деякі із молодіжних активістів стажувалися у райвиконкомі вже другий раз і мають надію попасти сюди втретє. Зокрема, учениця ЗОШ №12 Єлізавета Омельченко минулого разу стажувалася у відділі з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення, а цього разу пройшла стажування у юридичній службі. Їй дуже сподобалося, і вона хоче ще розширити свій досвід.

На зібранні були також вручені грамоти батькам учня ЗОШ №28 Анатолія Колеснікова, який проходив стажування в оргвідділі, за «виховання в дитині почуття відповідальності, створення умов для самореалізації, творчого розвитку, та самовизначення». Батьки були приємно вражені таким проявом уваги до них та щиро подякували працівникам райвиконкому за надані можливості для їх дітей.

Організаторами стажування виступили управління у справах сім’ї, дітей та молоді міськвиконкому, Кременчуцький міський комітет молодіжних організацій, виконавчим директором якого є депутат Автозаводської райради Ольга Коваль та виконком Автозаводської районної ради. Керівник управління у справах сім’ї, дітей та молоді міськвиконкому Ольга Усанова заявила, що їй дуже сподобалися презентації стажерів, а практика проведення таких стажувань молоді в органах місцевого самоврядування буде продовжена і надалі.

Висока оцінка університету 3-го віку Автозаводського району

Університет третього віку Автозаводського району отримав високу оцінку німецької неурядової організації «DVV International», яка готова надати фінансову підтримку для його роботи.

Про підписання договору щодо співпраці між іноземною НУО та райвиконкомом повідомила ректор університету – керуюча справами Автозаводського райвиконкому Зінаїда Прохнич. За її словами, неурядова організація, назва якої переводиться як «Німецьке об’єднання народних університетів», вельми зацікавилася роботою університету 3-го віку, який створений Автозаводським райвиконкомом на базі Кременчуцького інституту Дніпропетровського університету ім. Альфреда Нобеля. Німців особливо вразило те, що протягом трьох років університет навчає людей похилого віку практично без будь-якої фінансової підтримки з боку держави. За їх словами, навіть у Європі немає безоплатного навчання для дорослих у такому вигляді. Фінансова підтримка у розмірі 2810 євро буде надана університету трьома траншами протягом року і використана на проведення екскурсій, організацію навчання та придбання канцтоварів.

Зінаїда Прохнич зазначила, що зазвичай ця організація надає допомогу виключно неурядовим організаціям. Але в даному випадку було зроблено виключення – адже з п’яти проектів, які європейці фінансують в Україні, в жодному немає такої кількості залучених людей. Наразі в університеті 3-го віку Автозаводського району навчається 140 літніх студентів на 4 факультетах: історико-краєзнавчому, культурно-просвітницькому, факультеті здоров’я та мистецькому. Крім спілкування та прослуховування лекцій з різних предметів, студенти в університеті отримують практичні знання з питань агротехніки та нових технологій вирощування врожаїв на дачах та присадибних ділянках, що сприяє цілям спільного проекту – подоланню бідності в Україні.

Наприкінці травня представники німецької організації відвідають Кременчук з метою на власні очі побачити, як йде навчання в університеті. Можливе продовження співпраці між «Німецьким об’єднанням народних університетів» та Автозаводським райвиконкомом на наступні

Автозаводський райвиконком разом з управлінням освіти та ДАІ організовує заняття з дітьми в Автомістечку

У квітні починається навчання юних інспекторів дорожнього руху в «Автомістечку», яке було створено Автозаводським райвиконкомом в парку Миру два роки тому. З управлінням освіти складений спільний графік проведення таких занять. Вони проходитимуть двічі на тиждень (у вівторок та четвер) по два заняття на день протягом квітня-травня. До занять будуть залучені учні 2-4-х класів з 18-ти загальноосвітніх навчальних закладів Автозаводського району. Заняття по вивченню Правил дорожнього руху в «Автомістечку», яке обладнано різними дорожніми знаками, дорожньою розміткою, світлофорами та переходом через залізничний переїзд, проводитиме інспектор ДАІ капітан Володимир Кравченко. Для проведення цих занять Автозаводський райвиконком вже підготував 6 дитячих електромобілів із запасними акумуляторами, рух яких будуть регулювати юні автоінспектори. Організатори занять сподіваються, що практичне навчання у формі гри в «Автомістечку» надовго запам’ятається дітям, та навчить їх правилам поведінки на дорогах.

Нагадаємо, що планові заняття зі школярами в «Автомістечку» по правилам дорожнього руху та безпечного поводження на вулицях і дорогах міста виконавчий комітет Автозаводської районної ради організовує вже другий рік поспіль. Вони проводяться у два етапи – у квітні-травні, та у вересні-жовтні. А влітку в «Автомістечку» проводять обласний конкурс «В країні дорожніх знаків». У конкурсі приймають участь більш дорослі діти - команди з дитячих позаміських таборів відпочинку. Вони демонструють свої знання ПДР, розуміння сигналів регулювальника, змагаються в автоестафеті та вмінні надавати першу медичну допомогу постраждалим в ДТП.

Віктор Крук