Полтавці поділилися досвідом правоосвітньої роботи

e-mail Друк PDF

30 березня у Полтаві відбулося виїзне засідання Всеукраїнської міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення. Вівзасідання Міністр юстиції України Олександр Лавринович.

Учасників засідання привітали голова облдержадміністрації, депутат обласної ради Олександр Удовіченко та голова обласної ради Іван Момот.

Олександр Удовіченко поінформував гостей про соціально-економічний розвиток області, наголосивши на досягненнях останніх років – першому місці у рейтингу областей України за показниками економічного росту, восьмому місці в державі за показником формуванням валового внутрішнього продукту, п’ятому місці за виробництвом промислової продукції, першому місці – за обсягом зібраного врожаю зернових культур.

- Полтавська громада намагається бути серед лідерів у перетвореннях, які відбуваються у державі, - наголосив Олександр Удовіченко. - У нас є потенціал, який ми будемо ефективно використовувати.

Іван Момот зазначив, що обласна рада, яка представляє різні політичні сили, працює конструктивно, вирішуючи питання соціально-економічного розвитку області, спираючись на підтримку виборців.

Щодо правової освіти населення, голова обласної ради зауважив, що від рівня організації правової обізнаності населення значною мірою залежить побудова правової держави і громадянського суспільства. Саме тому він вважає одним із важливих завдань ознайомлення громадян з основними положеннями законодавства, виховання поваги до права та закону, усвідомлення того, що права людини і громадянина можна і необхідно захистити.

На думку голови обласної ради, формування у населення Полтавщини правової культури стало можливим, насамперед, завдяки прийнятими обласною радою програмами правової освіти населення. Перша програма впроваджувалася протягом 2007-2010 років, друга діє з 2011 року. У минулому році на виконання заходів програми з обласного бюджету спрямовано понад 137 тисяч гривень.

У ході розгляду питання про діяльність Координаційної ради молодих юристів у формуванні правової обізнаності громадян та сприянні підвищенню рівня правової культури виступили: голова Полтавської обласної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення, перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко, начальник Головного управління юстиції в Полтавській області Тетяна Колотілова, науковець Полтавського юридичного інституту Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого» Олександр Шевик, декан юридичного факультету приватного вищого навчального закладу «Європейський університет», голова Координаційної ради молодих юристів при Міністерстві юстиції України Андрій Бутенко та інші.

Володимир Онищенко, зокрема, звернув увагу на те, що правову освіту населення, підвищення її правової культури необхідно починати з сільських та селищних рад.

-У сільській місцевості практично немає юристів, в яких посадовці органів місцевого самоврядування, громадяни могли б отримати кваліфіковану консультацію, насамперед у питаннях земельних відносин, - підкреслив Володимир Онищенко.

Він поділився досвідом роботи з координації правоосвітньої діяльності в області, яку здійснює Полтавська обласна міжвідомча координаційно-методична рада з правової освіти населення в частині удосконалення форм та засобів правоосвітньої діяльності, вивчення та запровадження нових напрацювань.

Володимир Онищенко відзначив роботу Координаційної ради молодих юристів при Головному управлінні юстиції у Полтавській області щодо залучення молодих фахівців до правової освіти населення. За три роки членами Координаційної ради молодих юристів проведено майже півтори сотні правоосвітніх заходів, якими охоплено понад 10 тисяч осіб. За рішенням міжвідомчої ради, молоді юристи розробили методичні матеріали для вчителів сільських шкіл згідно з програмою «Правознавство», підготовили та розповсюдили серед навчальних закладів пам’ятки, буклети щодо профілактики та запобігання негативним проявам серед дітей та молоді.

- Впевнений, що проведення виїзного засідання Всеукраїнської міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення на Полтавщині дасть новий поштовх роботі у напрямку правової освіти населення, - наголосив Володимир Онищенко.

Учасників засідання переглянули фільм «Життя - це вибір», створений на Полтавській ОДТРК «Лтава» на виконання обласної Програми правової освіти населення на 2011-2015 роки, обговорили надання методичної допомоги щодо організації заходів, спрямованих на підвищення освіченості населення з питань реалізації громадянами конституційного права на працю.

У роботі Всеукраїнської міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення взяли участь члени Полтавської обласної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення, начальники Головних управлінь юстиції в областях України.