Новини Автозаводського району

e-mail Друк PDF

Нові аспекти соціальної адаптації

30 березня міський голова Кременчука Олег Бабаєв, голова Автозаводської районної ради Володимир Коваленко, ректор Дніпропетровського університету ім. Альфреда Нобеля Борис Холод та директор Кременчуцького інституту цього університету Петро Сокуренко підписали Меморандум щодо забезпечення дистанційного навчання інвалідів у рамках спільного Проекту «Вища освіта для людей з обмеженими фізичними можливостями».

Головною метою цього Проекту є поєднання зусиль органів місцевого самоврядування з Кременчуцьким інститутом Дніпропетровського університету ім. Альфреда Нобеля з реалізації права інвалідів на отримання вищої освіти для їх подальшої професійної, соціальної адаптації та інтеграції у суспільство. У Меморандумі йдеться про те, що поширення новітніх освітніх технологій, які враховують інтереси людини з особливими освітніми потребами, разом із застосуванням інноваційних методів навчання та нових інформаційних технологій, дають можливість організувати навчання людей з обмеженими фізичними можливостями.

Під час реалізації проекту виконком Автозаводської районної ради буде підбирати майбутніх студентів для безоплатного навчання, а Кременчуцький інститут Дніпропетровського університету ім. Альфреда Нобеля - надавати освітні послуги, використовуючи новітні інформаційні технології для людей з обмеженими фізичними можливостями з метою отримання ними вищої освіти за спеціальностями: філологія (переклад), економіка підприємства, економічна кібернетика, маркетинг, облік та аудит, фінанси і кредит, міжнародна економіка.

Суботник у парку Миру

31 березня під час загальноміського суботника депутати Автозаводської районної ради спільно з працівниками райвиконкому працювали у парку Мира. Як повідомив директор парку В’ячеслав Мельник, всього за день було зібрано та вивезено 80 великих (160 літрових) мішків з листям та сміттям, скопані клумби на Алеї Героїв Слави, та завезена земля на клуби, що ведуть до Альтанки на пагорбі парку. До того, депутатами та посадовцями райвиконкому було рознесено 5 кубічних метрів ґрунту навколо «Автомістечка», та проведено обрізання близько 40 кущів та 30 дерев у парку.

В цей же день міні-штаби, спеціалістами по роботі з населенням райвиконкому, із залученням Рад громадськості активно проводили суботник по мікрорайонах міста. Багато сміття та минулорічного листі було прибрано та вивезено з Ревівці, Лашків, мікрорайонів №7 та №8.

За словами голови районної ради Володимира Коваленка суботник в Автозаводському районі пройшов на високому організаційному рівні та приніс добрі результати, а активна участь людей в суботнику сприяла наведенню чистоти і порядку в районі. На черзі – висадка саджанців дерев, яка буде завершена до 21 квітня. Про це на апаратній нараді 2 квітня заявив перший заступник голови Автозаводського райвиконкому Григорій Брижаха.

В Автозаводському районі проводяться рейди-перевірки санітарного стану в зоні приватної забудови

Постійно діючий штаб по благоустрою Автозаводського району, відділ з екології та благоустрою райвиконкому, спільно з міні-штабами мікрорайонів продовжують проводити рейди-перевірки з питання утримання належного санітарного стану в зоні приватної забудови. Як повідомив керівник відділу Ігор Васін, протягом березня було обстежено 2970 приватних садиб по всім мікрорайонам міста. З числа перевірених 486 були визнані такими, що мають незадовільний санітарний стан садиб та прилеглої території. Всім власникам таких садиб виписані приписи щодо наведення належного санітарного стану. Крім того виявлено 78 безгосподарських садиб. Спеціалісти відділу постійно тримають на контролі виконання вимог приписів щодо усунення порушень правил благоустрою. В разі, якщо належний санітарний стан на цих садибах так і не буде наведений, їх власники будуть притягуватися до адміністративної відповідальності. Згідно ст.152 КУпАП за порушення правил благоустрою територій населених пунктів на громадян може накладатися штраф в розмірі від 340 до 1360 грн.

Голова Автозаводської районної ради Володимир Коваленко на апаратній нараді райвиконкому 2 квітня в черговий раз підкреслив, що «головне завдання на найближчий час – це наведення порядку у районі, повне виконання плану двомісячника чистоти та порядку».

Університету 3-го віку Автозаводського району отримав перший транш фінансової допомоги

Університет третього віку Автозаводського району отримав перший транш обіцяного німецької неурядовою організацією «DVV International» фінансової допомоги у сумі 22 тисячі гривень. Гроші будуть використані на організацію навчання та проведення екскурсій, які розпочнуться після 24 травня – останнього дня навчання літніх студентів. Екскурсії за побажаннями студентів будуть організовані до Чигирина, Полтави та по монастирям Полтавської області. А наприкінці травня представників німецької організації в університеті очікують у гості. Про це повідомила ректор університету – керуюча справами Автозаводського райвиконкому Зінаїда Прохнич.

Нагадаємо, що договір про співпрацю між іноземною неурядовою організаціє «Німецьке об’єднання народних університетів» та Автозаводським райвиконкомом був підписаний місяць тому. Німців вразило те, що протягом трьох років університет навчає людей похилого віку на базі Кременчуцького інституту Дніпропетровського університету ім. Альфреда Нобеля практично без будь-якої фінансової підтримки з боку держави. Фінансова підтримка у розмірі 2810 євро буде надана університету трьома траншами протягом року і використана на проведення екскурсій, організацію навчання та придбання канцтоварів. Наразі в університеті 3-го віку Автозаводського району навчається 140 літніх студентів на 4 факультетах: історико-краєзнавчому, культурно-просвітницькому, факультеті здоров’я та мистецькому.

Віктор Крук