Козельщина: шлях від задумів - до їхньої реалізації

e-mail Друк PDF

3 квітня голова обласної ради Іван Момот здійснив робочу поїздку у Козельщинський район.

У ході поїздки Іван Момот ознайомився з результатами впровадження у районі проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» та проектів-переможців обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Полтавської області.

У рамках дії цільової програми впровадження в Полтавській області проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» на 2009 – 2010 роки було реалізовано 50 мікропроектних пропозицій громад, зокрема 7 - у Козельщинському районі: с. Лутовинівка, смт Нова Галещина, с. Пашківка, смт Козельщина, с. Говтва. Обласна рада підтримала громади у вирішенні найважливіших потреб їхнього розвитку у наступних сферах: охорона здоров’я, водопостачання, вуличне освітлення, місцевий транспорт. На реалізацію заходів цих проектів з обласного бюджету спрямовано 1млн. 700 тис. грн., у тому числі у Козельщинському районі - 230 тис. грн.

Іван Момот відвідав с. Говтва, де оглянув відремонтований та переоснащений фельдшерсько-акушерський пункт, який обслуговує 582 жителя Говтвянської сільської ради. Загальна вартість проекту «Ремонт та переоснащення ФАПу с. Говтва» становить 303 тис. грн., у тому числі внесок обласного бюджету – 77 тис. грн., районного бюджету – 59 тис. грн., кошти населення – 15, 1 тис. грн.

У ході робочої поїздки голова обласної ради також відвідав ДЮСШ «Шанс» у смт Козельщина, де були проведені роботи з благоустрою території завдяки реалізації відповідного проекту - переможця обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Полтавської області 2010 року. На впровадження заходів проекту з обласного бюджету було використано 74,3 тис. грн.

У 2011 році на конкурс проектів розвитку територіальних громад Полтавської області було подано 19 проектів, 17 з яких визначено переможцями. Перемогли територіальні громади з 10 районів, у тому числі з Козельщинського району 3 проекти: по реконструкції вуличного освітлення Високовакулівської сільської ради та Новогалещинської селищної ради, капітальному ремонту сільського будинку культури Рибалківської сільської ради. Загальна сума співфінансування заходів цих проектів з обласного бюджету склала 87, 5 тис. грн.

Відтак, район став одним з лідерів по кількості переможців у обласному конкурсі 2011 року.

У ході зустрічі з Козельщинським селищним головою Дмитром Піщаним, Новогалещинським селищним головою Григорієм Гаврильцем, Говтвянським сільським головою Ігорем Семиволосом, Іван Момот відмітив необхідність продовження конкурсної практики залучення додаткових коштів на розвиток місцевого самоврядування, спрямованих на розв’язання актуальних проблем територіальних громад, поширення позитивного досвіду, набутого у процесі їхньої реалізації.

Іван Момот також здійснив огляд очисних споруд смт Козельщина, оновленої будівлі пологового відділення Козельщинської центральної районної лікарні, побував на ВАТ «Галещинський машинобудівний завод сільськогосподарських машин та обладнання», де зустрівся з головою правління, депутатом обласної ради Юрієм Бульбахою.

У поїздці голову обласної ради Івана Момота супроводжували голова районної ради Юрій Марченко, голова райдержадміністрації Сергій Сушко.