Депутати ознайомилися з природоохоронними роботами на малих річках

e-mail Друк PDF

4 квітня під головуванням Тетяни Корост відбулося виїзне засідання постійної комісії обласної ради з питань екологіїтараціональногоприродокористування, на якому розглянуто стан і рівень фінансування робіт із розчищення та відновлення водності малих річок в області.

У роботі комісії взяли участь начальник державного управління з охорони навколишнього природного середовища в області Ігор Піддубний, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації Михайло Андрусенко, начальник управління водних ресурсів Володимир Фомичов, голови районних рад та райдержадміністрацій, міські, селищні та сільські голови, керівники проектних та підрядних будівельних організацій.

Депутати побували у дев’яти районах Полтавщини, де оглянули десять природоохоронних об’єктів. В основному - ділянки річок, на яких проводяться роботи з розчищення та відновлення водності: Вільхова Говтва у Решетилівському та Диканському районах, Псел у Великій Багачці, Ташань у Зінькові, Свинківка у Полтавському районі, Тагамлик у Машівці, Котельва у селищі Котельва.

У Карлівці учасники виїзного засідання відвідали житловий район, який внаслідок помилки при забудові потерпає від підтоплення ґрунтовими та поверхневими водами. Наразі місцева влада та громадськість ініціюють будівництво гідротехнічних споруд для захисту будівель та навколишніх земель від підтоплення.

У Нових Санжарах оглянули берег річки Ворскла поблизу санаторію «Антей», який необхідно укріпити; ділянку річки Ворона, яку планується поглибити.

Це лише частина природоохоронних об’єктів, на фінансування яких з фонду охорони навколишнього природного середовища області у 2012 році надійшли запити від місцевих рад.

Роботи з розчищення і відновлення водності річок Вільхова Говтва, Псел, Ташань, Тагамлик, Котельва розпочалися раніше. Ступінь готовності об’єктів складає від 6 до 75%, загальна сума, заявлена до фінансування робіт з фонду, становить майже 6 млн. грн.

Голова комісії Тетяна Корост, депутати Олег Овчарь, Віктор Скочко, Анатолій Попельнюх, Ігор Чобітько, Ігор Мазепа проаналізували запити на фінансування, ознайомилися з проведеними роботами, заслухали пропозиції державного управління охорони навколишнього природного середовища в області. Вони відзначили, що екологічні кошти використовуються належним чином; заслуговує на увагу досвід решетилівчан, які видобутий внаслідок очистки річки пісок реалізують, а виручені кошти використовують на здешевлення проектних робіт.

- Питанням розчистки та відновлення водності малих річок довгий час ніхто не займався, - зазначила голова комісії Тетяна Корост. - Русла річок замулилися, заросли очеретом, обміліли. Врятувати річки – наш обов’язок, адже малі річки формують великі, визначають загальний стан довкілля. Та й люди мають право відпочити біля річки, порибалити, помилуватися її красою. Зважаючи на це, обласна рада спрямовує частину коштів фонду охорони навколишнього природного середовища області на проведення робіт з розчистки річок та відновлення їхньої водності.

Тетяна Корост висловила впевненість, що після ознайомлення з об’єктами на місцях, у депутатів сформується єдина думка, і комісія прийме об’єктивне рішення щодо фінансування відповідних робіт з фонду охорони навколишнього природного середовища області.

- Хочеться охопити якнайбільше об’єктів, проте запитів на фінансування значно більше, ніж екологічних коштів, - зауважила голова комісії. - Тому будемо підходити до вирішення питання системно, враховуючи соціальну та екологічну важливість проекту, рівень готовності об’єкту, дольову участь місцевих бюджетів у природоохоронних роботах.