На порядку денному – бюджетні та майнові питання

e-mail Друк PDF

5 квітня під головуванням Валерія Пархоменка відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету та управління майном, в якому взяли участь голова обласної ради Іван Момот, заступник голови обласної ради Володимир Марченко, начальники обласних управлінь і служб.

Відповідно до порядку денного було розглянуто питання про хід виконання Цільової програми підтримки інвестиційної діяльності, зміцнення міжнародного іміджу та розвитку міжнародного співробітництва Полтавської області на 2011 – 2013 роки. За інформацією начальника управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності облдержадміністрації Дмитра Орлова, програма передбачає вироблення єдиного комплексного підходу до формування та здійснення інформаційно-презентаційної політики регіону, яка б охоплювала різноманітні сторони його життя, а саме: подальший розвиток зовнішніх економічних зв’язків та експортного потенціалу регіону, підвищення інвестиційної привабливості, подальше вдосконалення зовнішньоекономічної діяльності підприємств та організацій області, підвищення рівня організації презентаційної діяльності, активізація процесу залучення прямих іноземних інвестицій в економіку регіону.

За підсумками 2011 року область займає 3- тє місце серед регіонів України за показником темпу приросту прямих іноземних інвестицій післяАвтономної Республіки Крим та Житомирської області. У 2011 році в економіку області іноземними інвесторами вкладено 178,6 млн.дол. США прямих інвестицій (акціонерний капітал): із країн ЄС надійшло 59,1 млн.дол. США (33,1% загального обсягу),із країн СНД – 8,0 млн.дол. США (4,4%), з інших країн світу – 111,5 млн.дол. США (62,5%). Інвестування здійснювалось переважно у вигляді грошових внесків. Приріст іноземного акціонерного капіталу в області за минулий рік становив 148,3 млн.дол. США.

Реклама інвестиційних можливостей Полтавської області здійснюється через систему обміну оперативною інформацією з економічних та інвестиційний питань з посольствами України за кордоном, зокрема постійно оновлюється спеціалізований сайт «Інвестуйте в Полтавщину», версія CD-диску «Полтавщина», буклет «Полтавська область/Poltava region». Головна мета подібної реклами дати потенційному інвестору попередню уяву про можливості ведення бізнесу в нашому регіоні, про спільні проекти, які з успіхом реалізовані та діють в області.

За інформацією Дмитра Орлова, відповідними управліннями облдержадміністрації здійснюється на постійній основі пошук та збір інформації щодо запланованих на наступний звітний період загальнонаціональних, міжнародних виставок, ярмарок, презентацій, форумів, нарад, засідань круглих столів тощо та інформування суб’єктів господарської діяльності області щодо зазначених заходів.

У ході засідання депутати заслухали звіт начальника управління майном обласної ради про роботу управління за 2011 рік та I квартал 2012 року. За інформацією Сергія Сагайдачного, у спільній власності територіальних громад сіл, селищ і міст області знаходиться 197 підприємств, установ і організацій, до керівників яких застосовується контрактна форма трудового договору. Управлінням майном спільно з галузевими управліннями облдержадміністрації проводиться робота по підготовці та укладенню трудових контрактів з керівниками вищезазначених підприємств (установ, організацій, закладів). За 2011 – 2012 р.р. укладено та продовжено дію трудових контрактів із 100 керівниками підприємств, установ, організацій спільної власності територіальних громад області.

З метою ефективного використання майна, збільшення надходжень до спеціального фонду обласного бюджету, частина майна надається в оренду. Відповідно за 2011р. та І квартал 2012р. орендодавцями майна спільної власності територіальних громад області укладено та погоджено управлінням майном 379 договорів оренди. За кошти отримані від орендарів у 2011 році (понад 120,0 тис. грн.) проведено ремонтні роботи в адмінбудинках, які знаходяться на балансі управління майном обласної ради.

Протягом звітного періоду управлінням здійснено приймання-передачу 32 об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст Полтавської області.

За пропозиціями галузевих управлінь облдержадміністрації, управлінням майном обласної ради була сформована та прийнята на п’ятій сесії обласної ради від 15.06.2011 року Обласна програма приватизації майна спільної власності територіальних громад області на 2011-2015 роки. Протягом звітного періоду в рамках дії програми було приватизовано 6 об’єктів, вартість яких по договорам купівлі-продажу складає – 1,3 млн. грн.

Члени бюджетної комісії обговорили звіт начальника управління майном обласної ради та розглянули заяви та звернення щодо оренди нерухомого майна спільної власності територіальних громад області.