Іван Момот: «Посадка лісів - важлива і потрібна справа»

e-mail Друк PDF

11 квітня голова обласної ради відвідав з робочою поїздкою Котелевський район та ознайомився з заходами, спрямованими на виконанняцільової Програми комплексного розвитку лісового господарства «Ліси Полтавщини до 2015 року».

У 2011 році на реалізацію цієї Програми з фонду охорони навколишнього природного середовища області депутати обласної ради виділили 1 млн. грн.

За фінансової участі обласного та державного бюджетів, коштів лісгоспів було створено 2251 га лісових насаджень, у тому числі 1305 га нових захисних насаджень шляхом заліснення. Було проведено осінню підготовку ґрунту та заготівлю лісового насіння. Зокрема, підприємства обласного управління лісового та мисливського господарства виростили понад 13 млн. штук сіянців і саджанців в асортименті 43 деревних та чагарникових порід.

У нинішньому році на Полтавщині заплановано посадити 1110 га нових лісів. Для цього рішенням останньої сесії обласної ради з фонду охорони навколишнього природного середовища області виділено 2 млн. 300 тис. грн.

Іван Момот побував у Котелевському лісництві Державного підприємства «Полтавське лісове господарство», оглянув нові лісові насадження, ознайомився з роботами по залісненню.

Як поінформував директор державного підприємства «Полтавське лісове господарство» Олександр Холодний, у нинішньому році у Полтавському лісгоспі висаджено саджанців на 350 га, з них 200 га становить новий ліс. У перспективі ще 250 га малопродуктивних земель буде виділено Котелевською райдержадміністрацією та районною радою для заліснення.

Разом із головою постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування, головою Котелевської райдержадміністрації Тетяною Корост Іван Момот взяв участь у Всеукраїнській щорічній Акції Державного агентства лісових ресурсів України «Майбутнє лісу у твоїх руках», яка відбулася цього дня у лісгоспі. Працівниками підприємства, учнівською молоддю були висаджені сіянці сосни і берези на 14 га земель Деревківської сільської ради.

У перерві між роботами Іван Момот та Тетяна Корост поспілкувалися з учнями Котелевської загальної школи №4, сфотографувалися на згадку.

Підбиваючи підсумки поїздки, Іван Момот підкреслив, що посадка лісів, озеленення є важливою і потрібною справою, адже робиться це для майбутніх поколінь.

- Враження хороші. Я завжди щороку стараюся саджати дерева. Приємно, що у посадці лісів беруть активну участь учні, - сказав голова обласної ради.

Іван Момот відзначив ефективність використання бюджетних ресурсів, які виділяються на виконання заходів цільової Програми комплексного розвитку лісового господарства «Ліси Полтавщини до 2015 року», підтвердив готовність обласної ради і надалі підтримувати посадку лісів.

У робочій поїздці голову обласної ради супроводжував перший заступник директора обласного управління лісового та мисливського господарства Олексій Тенянко.