Відкрито меморіальну дошку на честь Віри Жук

e-mail Друк PDF

12 квітня у Полтаві на фасаді будинку Державного архіву Полтавської області урочисто відкрито меморіальну дошку відомому історику, архівісту, науковцю, педагогу Вірі Жук.

Роботі у Державному архіві Полтавської області Віра Жук віддала понад 20 років життя. За її безпосередньої участі підготовлено та видано путівник державного архіву, збірники документів.

Вона – автор більше тисячі наукових публікацій, співавтор 15 монографічних досліджень.

Заслужений працівник культури УРСР, кандидат історичних наук, доцент Полтавського педагогічного інституту імені Короленка, Віра Жук сприяла професійному становленню сотень істориків – архівістів, вчителів, викладачів.

Вшанувати пам’ять Віри Жук прийшли її колеги, учні, люди, яким вона завжди з радістю допомагала у роботі та навчанні.

Про особистість Віри Никанорівні, притаманні їй працелюбство, відповідальність, талант історика-дослідника говорили голова обласної радиІван Момот, сестра покійної Ольга Писарева, ректор вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» Олексій Нестуля, ректор Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка Микола Степаненко, науковці Олександр Єрмак, Ірина Петренко та інші.

- Віра Никанорівна все життя займалася історичним краєзнавством, працювала в державному архіві, навчала студентів у Полтавському державному педагогічному інституті, - сказав Іван Момот. – Я відношуся до її учнів, яким вона передавала свої безцінні знання з історії, традицій рідного полтавського краю. Згадую Віру Никанорівну лише добрими словами. Не було такої історичної теми, якої б вона досконало не знала. Працелюбство, витривалість, доброта, патріотизм були визначальними рисами її характеру. Вдячний їй за науку, той спадок, який вона залишила.

Голова обласної ради подякував усім, хто виступив ініціатором та долучився до справи встановлення меморіальної дошки на честь Віри Жук. Наголосив, що її світле ім’я назавжди залишиться в пам’яті полтавців.

Іван Момот та Ольга Писарева відкрили меморіальну дошку Вірі Жук.

Після освячення до меморіальної дошки було покладено квіти.