Депутати вирішили надати фінансову допомогу РЛП «Нижньоворсклянський»

e-mail Друк PDF

18 квітня у Кобеляцькому районі відбулося спільне виїзне засідання постійної комісії обласної ради з питань екології та раціональногоприродокористування та профільної постійної комісії Кобеляцької районної ради.

У засіданні, яке вела Тетяна Корост, взяли участь начальник державного управління з охорони навколишнього природного середовища в області Ігор Піддубний, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації Михайло Андрусенко, начальник регіонального управління водних ресурсів Володимир Фомичов, голова Кобеляцької райдержадміністрації Анатолій Таранушич, голова районної ради Юрій Тагадюк, Кобеляцький міський голова Олександр Ісип, науковці.

До початку пленарного засідання депутати оглянули ділянку річки Кобелячок у межах міста Кобеляки, яку необхідно розширити та поглибити. Екологічні роботи на річці, розпочаті у 2009 році, виконані на ділянці у 500 погонних метрів та, внаслідок відсутності фінансування, призупинені. Як зазначив Олександр Ісип, влада та громада занепокоєні долею цієї річки, яка через обміління вже за кілька років може припинити своє існування. Наразі, міська рада подала запит на фінансування у 2012 році природоохоронних робіт на річці з фонду охорони навколишнього природного середовища області.

Потому учасники зібрання відвідали регіональний ландшафтний парк «Нижньоворсклянський», створений за рішенням обласної ради у 2002 році з метою збереження, відтворення та ефективного використання природних комплексів і об’єктів. До парку, загальна площа якого 23200 га, входять долина річки Ворскли з острівною системою у Дніпродзержинському водосховищі, землі Кишенського та Новоорлицького лісництв ДП «Кременчуцький лісгосп».

Депутати пройшли одним із еколого-туристичних маршрутів до Зміїної гори, ознайомилися з різномаїттям рослинності, значна частина якої занесена до Червоної книги України, оглянули мальовничі краєвиди довкілля.

В адміністративно-науковому центрі парку у с. Лучки відбулося пленарне засідання, на якому було розглянуто питання про перспективи створення обласного еколого-просвітницького центру на території РЛП «Нижньоворсклянський».

Голова районної ради Юрій Тагадюк, директор РЛП «Нижньоворсклянський» Микола Гергенкоп, його заступник з наукової роботи Наталія Смоляр окреслили коло проблем, від вирішення яких залежить ефективність роботи установи. Зокрема, необхідно придбати сучасний моторний човен для інспекторів охорони, встановити демонтовані лінії електромереж, реконструювати інфраструктуру, виконати проект землеустрою по винесенню меж в натурі, відновити випуск екологічної поліграфічної продукції.

Районний бюджет, на балансі якого знаходиться парк, не в змозі забезпечити фінансування цих видатків. З обласного ж бюджету фінансова допомога останній раз надійшла у 2009 році. Саме тому районна влада направила відповідні запити на фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища області у нинішньому році.

Голова комісії Тетяна Корост, депутати Олег Овчарь, Іван Коваль, Ігор Чобітько, Анатолій Попельнюх з розумінням поставилися до порушених проблем.

- Ми зобов’язані спільними зусиллями відновити і покращити роботу регіонального ландшафтного парку «Нижньоворсклянський», - зазначила Тетяна Корост. - Для цього потрібно поліпшити матеріальну базу адміністративно-наукового центру, привести її до належного стану. Будемо сприяти розвитку парку, адже від цього залежить рівень еколого-просвітницької та наукової діяльності установи.

Втім, як зазначила Тетяна Корост, деякі з проблем, зокрема - відновлення постачання електроенергії, ремонт будівель можна вирішити за рахунок інших джерел фінансування.

Насамкінець депутати та посадовці на згадку про перебування у «Нижньоворсклянському» висадили на території місцевого дендропарку саджанці дерев.