Виїзне засідання постійної комісії з питань соціального захисту населення

e-mail Друк PDF

19 квітня на базі Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, що відноситься до об’єктів спільної власності територіальних громад області, відбулося виїзне засідання постійної комісії обласної ради з питань соціального захисту населення.

До початку пленарного засідання голова комісії Анатолій Олійник, депутати обласної ради: Тамара Дорохіна, Анатолій Шкарбан, Валерій Головко оглянули матеріальну базу будинку-інтернату, ознайомилися з умовами проживання дітей, рівнем їхнього медичного обслуговування, поспілкувалися з підопічними та персоналом.

Як розповів в.о. директора закладу Віктор Шкурпела, нині у будинку-інтернаті проживає 92 вихованця, що становить 80 % від планової кількості. Діти отримують шестиразове харчування, постійно перебувають під наглядом педагогів та медиків. При будинку-інтернаті функціонує реабілітаційне відділення з медичним супроводом, де проводяться фізіотерапевтичні процедури, лікувальна фізкультура. Навчання здійснюється за спеціальними програмами з врахуванням особливостей здоров’я кожного з дітей.

З метою зміцнення матеріально–технічної бази будинку–інтернату та поліпшення умов проживання підопічних, на капітальні видатки у 2011 році спрямовано кошти загального та спеціального фондів в сумі 229,2 тис.грн., зокрема на заміну електричних мереж та віконних блоків, капітальний ремонт стелі центрального холу першого поверху.

Господарським способом у минулому році інтернатною установою виконано ремонт спальних та робочих кімнат, навчальних класів (ремонт штукарки та фарбування стін та стелі, заміна дверних блоків, улаштування підлоги з лінолеуму), обладнано соціально-побутову кімнату в реабілітаційному відділенні.

Незважаючи на проведені роботи, Новосанжарський дитячий будинок-інтернат потребує додаткове фінансування для продовження робіт по заміні віконних блоків та електричних мереж, зміцнення матеріально –технічної бази реабілітаційного відділення. Це відмітили голова комісії Анатолій Олійник, депутат Анатолій Шкарбан та ін.

Потому відбулося пленарне засідання, в ході якого було заслухано звіт Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації про роботу інтернатних установ системи органів праці та соціального захисту населення Полтавської області за 2011рік.

За інформацією начальника Головного управління праці і соціального захисту населення облдержадміністрації Людмили Корнієнко, в області функціонують14 інтернатних установ, де у минулому році перебували на утриманні 2374 підопічних, у т.ч. 236 вихованців дитячих будинків-інтернатів.

Станом на 01.01.12 ліжковий фонд будинків-інтернатів складав 2465 місць, в тому числі в будинках-інтернатах загального типу та геріатричних - 870 місць, в психоневрологічних - 1330 місць; в дитячих - 265 місць.

У 2011 році на утримання інтернатних закладів системи соціального захисту у міжбюджетних трансфертах визначено 53282,8 тис. грн. Протягом року додатково виділено з обласного бюджету на утримання інтернатних установ 11750,9 тис. грн. Загальний обсяг видатків у сумі 65033,7 тис. грн. був розподілений наступним чином: на заробітну плату з нарахуваннями – 39209,5 тис.грн. (60,3 % від загальної суми видатків), на оплату житлово-комунальних послуг та енергоносіїв – 11447,7 тис.грн. (17,6 %), на харчування підопічних – 5732,3 тис.грн. (8,8 %), на медикаменти та перев’язувальні матеріали – 504,6 тис.грн. (0,8 %), поточні трансферти населенню – 945,8 тис.грн. (1,5 %), на капітальні видатки – 2669,0 тис.грн. (4,1 %), на інші видатки – 4524,8 тис.грн. (7,0 %).

Цю інформацію комісія взяла до відома та рекомендувала Головному управлінню праці та соціального захисту населення облдержадміністрації у змінах до Комплексної соціальної програми для осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2012-2014 роки передбачити  можливість додаткового фінансування потреб обласних інтернатних установ.

Депутати також розглянули та погодили пропозиції Головного управління праці і соціального захисту населення облдержадміністрації про створення при Зіньківському дитячому будинку-інтернаті реабілітаційного відділення денного перебування дітей- інвалідів, підтримали призначення Володимира Переятенця виконуючим обов’язки директора Вишняківського будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів, ухвалили проект звернення до Міністерства соціальної політики України щодо зміцнення матеріально-технічної бази та проведення капітального ремонту в санаторії «Слава» м. Миргород.