Ви – обличчя влади і держави!

e-mail Друк PDF

20 квітня саме так алегорично охарактеризував суспільне покликання дільничних інспекторів міліції перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко під час виїзного розширеного засідання постійної комісії обласної ради з питань забезпечення законності та правопорядку, що відбулося під головуванням її очільника Дмитра Хрістова у Миргороді.

У зібранні, під час якого опрацьовувалися шляхи взаємодії органів внутрішніх справ області, зокрема підрозділів дільничних інспекторів міліції, з органами місцевого самоврядування щодо забезпечення громадської безпеки та правопорядку, взяли участь керівники УМВС України в області та відповідних профільних місцевих підрозділів, завідувач сектору взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи апарату облдержадміністрації Іван Буханченко, голови районних рад області, голова Миргородської райдержадміністрації Олександр Волошко, заступник Миргородського міського голови Сергій Павленко, сільські голови Миргородського району, представники громадськості та журналісти.

Заступник начальника УМВСУ в області – начальник міліції громадської безпеки, полковник міліції Олександр Донець, зокрема, поінформував, що виходячи з державної політики України щодо розвитку і зміцнення демократії, очевидною необхідністю є реформування всіх державних органів для переорієнтації їх діяльності на захист прав і свобод людини та громадянина.

Виходячи з цього зараз віддається перевага підрозділам міліції, які забезпечують правопорядок, захист прав і свобод громадян, і працюють безпосередньо з населенням – насамперед, дільничним інспекторам міліції.

На сьогодні, на жаль, ми ще маємо багато нарікань на роботу органів внутрішніх справ з боку населення та керівників місцевої влади. Цьому є об’єктивні причини, і ряд з них такого масштабу, що міліція самотужки, без підтримки органів влади, вирішити їх просто не в змозі.

Недостатня кількість працівників міліції, і в першу чергу - дільничних інспекторів міліції, їх катастрофічна незабезпеченість, перевантаження по кількості населення на одного працівника служби обумовлюють рівень злочинності, насамперед у сільській місцевості, та неможливість впливати на нього належним чином.

У даний час один дільничний області обслуговує в середньому до 4 тис. населення, а в окремих районах 5 - 6 тис. чол. Щоб довести чисельність служби до науково обґрунтованих норм (2,2 - 3 тис. чол. на одного ДІМ) необхідно додатково ввести 293 посади ДІМ та 404 посади помічників ДІМ, тобто дільничних майже ще стільки ж, скільки зараз працює, а помічників ДІМ – у тричі більше .

Службового транспорту не вистачає, ним забезпечено лише 28% дільничних. Не краще справи і з пальним, засобами зв’язку та особистого захисту.

Сільські райвідділи на сьогоднішній день налічують щонайбільше 45 - 50 співробітників, які цілодобово працюють у посиленому режимі.

Поліпшити профільну ситуацію покликана затверджена цьогоріч відомча Програма вдосконалення організації роботи дільничних інспекторів міліції, покращення їх матеріально – технічного забезпечення та підняття іміджу служби на 2012 -2014 роки.

Деталізували тематичну проблематику начальник відділу дільничних інспекторів міліції управління профілактики правопорушень УМВСУ Олександр Огієнко та начальник відділу дільничних інспекторів міліції Кобеляцького райвідділу внутрішніх справ Роман Голуб.

Поділився власним багаторічним досвідом із присутніми голова Полтавської районної ради Василь Степенко, голови Карлівської й Козельщинської районних рад Петро Світлик та Юрій Марченко висловили низку практичних думок, задали актуальні питання ряд сільських голів.

 

Конструктивні пропозиції, певні новації та алгоритми їхньої реалізації запропонували до проекту підсумкових Рекомендацій члени постійної комісії, депутати обласної ради Михайло Кривошей, Григорій Вернигора, Сергій Шевяков, начальник штабу УМВСУ в області, підполковник міліції Руслан Рославлєв.

Перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко наголосив, що Полтавська обласна рада із розумінням ставиться до проблем правоохоронних органів та, по можливості, надає їм фінансову підтримку. З цією метою обласною радою прийнята і впроваджується обласна Комплексна програма профілактики правопорушень на 2011-2015 роки. На виконання її заходів планується спрямуати з обласного бюджету 8 млн. грн. У 2011 році програму вже профінансовано на 1 млн. 220 тис. грн. На останній сесії обласної ради за рахунок вільного залишку бюджетних коштів на початок року на виконання заходів даної програми було спрямовано 500 тис. грн.

Серед пріоритетів служби виокремлено нагальну потребу формування позитивного іміджу постаті дільничного інспектора міліції – обличчя влади і держави – у т. ч. й шляхом створення привабливих профорієнтаційних умов, забезпечення повних соціальних пакетів тощо.

Голова постійної комісії Дмитро Хрістов, зокрема, теж констатував необхідність підвищення загальної культури, у т. ч. – політичної й релігійної, дільничних інспекторів міліції, посилення відповідальності й самокритичного ставлення кожного до виконання дорученої справи, бути взірцем для наслідування іншими.

За підсумками дискусії, із врахуванням висловлених думок і пропозицій, ухвалено профільні Рекомендації постійної комісії обласної ради з питань забезпечення законності та правопорядку.