На порядку денному – перспективи розвитку ПОКП «Аеропорт – Полтава»

e-mail Друк PDF

24 квітня на базі обласного комунального підприємства "Аеропорт-Полтава"  під головуванням Віктора Шадчнєва відбулося виїзне спільне засідання постійних комісій обласної ради з питань промислової політики, підприємництва та інвестицій, з питань будівництва, транспорту та зв’язку.

Відповідно до порядку денного було розглянуто питання про виконання Програми розвитку обласного комунального підприємства "Аеропорт-Полтава" на 2011 рік. За інформацією генерального директора аеропорту Олексія Дуная, ПОКП «Аеропорт - Полтава» на даний час має діючі сертифікати Аеродрому терміном дії до 01.03.2014 року, Сертифікат служби авіаційної безпеки терміном дії до 30.06.2012 року, Посвідчення придатності до експлуатації світлосигнальної системи до 01.11.2013 р.

Терміни дії Сертифікатів та Посвідчення подовжені в 2011 році після відповідних перевірок комісіями Державіаслужби України. Аеропорт не має заборгованості по заробітній платі, працює стабільно, виконуючи в першу чергу свої основні обов'язки по обслуговуванню повітряних суден, які прилітають в Полтаву. Крім того для збільшення надходжень підприємство здає в оренду майно, яке в даний час не використовується, та надає інші послуги організаціям та населенню.

У 2011 році виконано 2826 авіарейсів (624 за 12 місяців 2010 року). Головні напрями програми функціонування і розвитку підприємства на 2011 рік виконано. Значно зросли доходи від забезпечення чартерних авіарейсів, особливо легкомоторної авіації. Із запланованого мінімально необхідного обсягу фінансування з обласного бюджету на 2011 рік  в сумі 2648,7 тис. грн. отримано 2063,4 тис. грн.

Поряд з цим, за словами Олексія Дуная, функціонування аеропорту на рівні сучасних умов, досягнення беззбиткового рівня діяльності аеропорту неможливе без модернізації аеропорту - реконструкції аеровокзального комплексу для виконання міжнародних польотів, ремонту злітно - посадкової смуги, руліжної доріжки, перону, світлосистеми. Необхідне доопрацювання у структурі аеропорту - організація заправки авіалайнерів, стоянки автотранспорту, мережі торгівельних комплексів, сучасного обслуговування пасажирів, проведення ремонту системи водопостачання, ремонту привокзальної площі, придбання сучасної спецтехніки та встановлення сучасної огорожі аеропорту з відео - наглядом.

Програма розвитку обласного комунального підприємства "Аеропорт-Полтава" на 2012 рік була розроблена з урахуванням складної ситуації з виплатою заробітної плати працівникам підприємства, сплати податків, сплати кредиторської заборгованості та оплати комунальних послуг. На реалізацію заходів програми з обласного бюджету на поточний рік передбачено 5,3 млн. грн.

Цю інформацію депутати взяли до відома та підтримали пропозиції авіапідприємства про виділення коштів з обласного бюджету на вирішення першочергових проблем аеропорту: проведення ремонту системи водопостачання, даху аеровокзалу, злітно-посадкової смуги.

На пропозицію депутата обласної ради Геннадія Коваленко, було рекомендовано Головному управлінню промисловості та розвитку інфраструктури проаналізувати можливість використання злітно-посадкової смуги військового аеродрому, розташованому у м. Полтаві, для потреб цивільної авіації.

У ході засідання комісія також підтримала проект Програми покращення умов обслуговування платників податків Полтавської області та збільшення надходжень до Державного та місцевих бюджетів на 2012-2015 роки та розглянула питання про хід виконання регіональної Програми заходів з організації рятування людей на водних об'єктах Полтавської області на 2011-2015 роки.