Керівники області і міста Полтави зустрілися з ліквідаторами аварії на Чорнобильській АЕС

e-mail Друк PDF

24 квітня голова обласної ради Іван Момот, заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Валерій Пархоменко, Полтавський міський голова Олександр Мамай зустрілися з керівниками обласної, міських, районних організацій громадського об’єднання «Союз Чорнобиль», представниками обласної громадської організації «Фонд інвалідів Чорнобиля».

У зустрічі взяли участь начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Корнієнко, начальник Головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак, начальник Головного управління Пенсійного фонду України у Полтавській області Валерій Руденко, начальник територіального управління МНС в області Роман Кириленко.

У своєму виступі голова обласної ради Іван Момот відзначив вагомі заслуги ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС у подоланні техногенної катастрофи, їхню активну громадянську позицію, висловив вдячність землякам, які ціною свого життя і здоров’я зупинили страшну біду, зберегли життя для сучасників та прийдешніх поколінь.

Іван Момот наголосив, що важливим питанням сьогодення є належний соціальний захист осіб, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС. підвищення рівня медичного обслуговування ліквідаторів, розв'язання соціально-побутових проблем «чорнобильських» сімей.

- На виконання програм, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на 2012 рік з обласного бюджету обласна рада виділила 1 мільйон 300 тисяч гривень, - сказав Іван Момот. – Ці кошти спрямовано на забезпечення медикаментами за пільговими рецептами для амбулаторного лікування, оздоровлення та санаторно-курортне лікування постраждалих від наслідків Чорнобильської катастрофи, на фінансову підтримку статутної діяльності обласних громадських організацій «Союз-Чорнобиль», «Діти Чорнобиля», «Фонд інвалідів Чорнобиля». На черговій сесії обласної ради депутати розглянуть питання про виділення з обласного бюджету 300 тисяч гривень на надання одноразової адресної матеріальної допомоги вдовам ліквідаторів.

Голова обласної ради запевнив, що обласна влада робитиме все необхідне для фінансової підтримки ліквідаторів, покращення їхнього життя, виконання соціальних ініціатив Президента України Віктора Федоровича Януковича.

Прикладом дієвого забезпечення соціальних потреб «чорнобильців» Іван Момот назвав досвід Полтавської міської ради.

Заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Валерій Пархоменко підкреслив, що ліквідатори Чорнобильської катастрофи здійснили подвиг, який назавжди залишиться в нашій пам'яті.

Про підтримку полтавців, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, у рамках міської програми «Турбота» розповів Полтавський міський голова Олександр Мамай.

У ході зібрання керівники обласних управлінь і служб відповіли на запитання, які стосувалися соціального забезпечення, лікування та оздоровлення, пільгового транспортного перевезення «чорнобильців» та ін.

Учасники зібрання вшанували хвилиною мовчання пам’ять ліквідаторів, які пішли з життя.

Голова обласного громадського об’єднання «Союз-Чорнобиль» Віктор Шкурпела урочисто вручив голові обласної ради Івану Момоту Почесну відзнаку громадської організації – орден «За гуманність і милосердя».

На завершення зустрічі її учасники сфотографувалися на пам’ять.