Обговорено шляхи розвитку україно-ізраїльських взаємовідносин у сфері аграрного бізнесу

e-mail Друк PDF

24 квітня за участі першого заступника голови обласної ради Володимира Онищенка відбулася робоча зустріч заступника голови облдержадміністрації Володимира Замикули з керівництвом Асоціації «Ізраїль – Україна та країни СНД» – Президентом Асоціації Леоном Табаковим та Віце-президентом Алексом Сільницьким. У зустрічі також узяли участь керівники обласних служб, голови райдержадміністрацій та керівники агроформувань області.

Метою зустрічі було обговорення перспективних напрямів розвитку агропромислового комплексу області та пошук шляхів розвитку україно-ізраїльських взаємовідносин у сфері аграрного бізнесу.

Характеризуючи Полтавську область в цілому, начальник Управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності облдержадміністрації Дмитро Орлов наголосив на головних тенденціях, якими характеризується соціально-економічне становище області, серед них відмічено вигідне географічне розташування та розвинене транспортне сполучення, динамічний розвиток промисловості та аграрного сектору, лідируючі позиції області порівняно з іншими регіонами держави за обсягами виробництва основних видів сільськогосподарської продукції, наявність значних невикористаних резервів у розвитку агропромислового комплексу, задіяти які можна шляхом залучення прямих іноземних інвестицій та модернізації сільськогосподарського виробництва тощо.

Володимир Замикула, аналізуючи перспективи розвитку агропромислового комплексу Полтавської області, відмітив, що маючи неоціненні природні ресурси, працюючи над послідовним розвитком аграрного виробництва полтавські виробники стабільно забезпечують динамічність розвитку галузі.

Підтвердженням лідируючих позицій області є те, що займаючи 7 місце в Україні за розмірами території і 6 місце по площі ріллі, за результатами останніх трьох років займає перші місця серед областей по обсягах виробництва зерна та цукрових буряків, сої, молока.

Проте було зауважено, що високі результати на рівні держави є недостатніми порівняно з виробничими та економічними показниками роботи агарної галузі передових світових країн, зокрема Ізраїлю. Тому саме питання впровадження передових технологій, які зробили ізраїльських агро виробників світовими лідерами в своїй галузі, та розвиток прямих партнерських зв'язків між представниками сільськогосподарської галузі України та Ізраїлю стали основною темою обговорення під час зустрічі.

Володимир Замикула наголосив на необхідності спрямування значних зусиль на впровадження передових технологій у фермерських та приватних господарствах, оскільки саме в них закладено найбільший резерв розвитку виробництва, що сьогодні ще недостатньо використовується, адже на цю групу господарств припадає біля 25 відсотків сільськогосподарських угідь, виробляється 98 відсотків загального врожаю картоплі, 98 відсотків овочів, 99 відсотків плодів та ягід, 51 відсоток м'яса, 56 відсотків молока.

Президент Асоціації «Ізраїль – Україна та країни СНД» Леон ТАБАКОВ відмітив, що Асоціація протягом понад 15 років займається активним пошуком шляхів співпраці та налагодження партнерських зв'язків між українськими підприємствами та передовими фірмами Ізраїлю в різних галузях, а саме: сільське господарство та переробка с.-г. продукції, екологія та очищення води, будівництво, НІ-ТЕСК, зв'язок та телекомунікації, медицина тощо. У рамках розвитку співпраці Асоціацією пропонується організація участі полтавських аграріїв у семінарах, навчаннях, практичних показів на території Ізраїлю з наступник укладанням прямих партнерських зв'язків з передовими ізраїльськими компаніями.

У продовження зустрічі до уваги учасників було представлено презентаційні матеріали, що характеризували основні досягнення ізраїльських компаній у сфері молочного скотарства, овочівництва та садівництва, рибництва, птахівництва.

Володимир Онищенко підтвердив високу зацікавленість органів місцевого самоврядування Полтавської області та передових виробників сільськогосподарської продукції у розвитку взаємовигідного співробітництва між агро формуваннями обох держав, оскільки Полтавщина зі свого боку має одні з найкращих природних умов та достатній рівень наявних трудових ресурсів, а з іншого – Ізраїль є визнаним світовим лідером у вище перерахованих напрямах, а технології це саме те чого найбільше не вистачає вітчизняним аграріям. Тому подальша співпраця, що буде виражена у вигляді ділових зустрічей, навчань, створенні спільних підприємств буде корисною для обох сторін.

Підсумовуючи результати зустрічі заступник голови облдержадміністрації Володимир Замикула дав доручення відповідним обласним службам провести роботу щодо комплексного опрацювання пропозицій Асоціації, відпрацювати питання організації поїздки делегації виробників Полтавської області до Ізраїлю для напрацювання партнерських зв'язків за основними напрямами співпраці – молочне скотарство, овочівництво та садівництво, рибництво, птахівництво.