У Полтаві вшанували пам’ять жертв Чорнобильської катастрофи

e-mail Друк PDF

26 квітня, у Полтаві, біля пам’ятника жертвам Чорнобильської трагедії, зібралися керівники області і міста Полтави, ліквідатори аварії на ЧАЕС, депутати місцевих рад, представники громадськості та студентської молоді, члени делегації італійського міста Сестрі Леванте, аби віддати данину глибокої шани героям, які врятували світ від радіаційної біди.

Голова облдержадміністрації Олександр Удовіченко відзначив, що тисячі наших земляків свідомо йшли під радіаційне випромінювання, щоб приборкати атомну стихію та зберегти життя іншим, з честю виконали свій військовий і громадянський обов’язок. Він підкреслив, що Чорнобильська трагедія стала пересторогою людству, заставила усвідомити відповідальність за безпеку довкілля, зробити життєво важливі висновки.

- Згадаємо трагічні події Чорнобиля 1986 року, нещодавній вибух на атомній електростанції в Японії, які склали гіркий досвід людству, - сказав голова обласної ради Іван Момот. - Сьогодні вся світова спільнота має об’єднатися і зробити все для того, щоб уберегти світ від атомної небезпеки.

Іван Момот відмітив активну роботу «чорнобильських громадських організацій, які опікуються вирішенням соціальних проблем ліквідаторів,осіб, постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, відстоюють їхні інтереси.

При цьому він наголосив, що значну роботу у плані фінансової підтримки статутної діяльності цих організацій, забезпечення лікування, оздоровлення ліквідаторів аварії та жертв Чорнобильської катастрофи проводить обласна рада, яка завжди з розуміння ставиться до вирішення «чорнобильських» питань.

Справжніми патріотами своєї країни назвав земляків-ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС Полтавський міський голова Олександр Мамай. Він зазначив, що подвиг «чорнобильців» є прикладом для сучасників і майбутніх поколінь.

Звертаючись до присутніх на мітингу ліквідаторів, Олександр Удовіченко, Іван Момот та Олександр Мамай запевнили, що влада й надалі буде робити все, щоб кожен із «чорнобильців» мав достойний рівень життя, був соціально захищеним, забезпеченим якісними медичними послугами.

Пам'ятати подвиг "чорнобильців", сприяти належному соціальному захисту постраждалих від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС закликав голова обласного громадського об'єднання "Союз Чорнобиль" Віктор Шкурпела.

Про благодійну діяльність громади італійського міста Сестрі Леванте по оздоровленню дітей Полтавщини, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, розповів президент Асоціації «La Bala delle Favole», доктор Бруно Канепі. Від імені жителів та мерії Сестрі Леванте він висловив вдячність ліквідаторам аварії на ЧАЕС за виявлену мужність.

Хвилиною мовчання учасники мітингу вшанували пам’ять ліквідаторів, які вже пішли за межу вічності, залишивши по собі гострий біль втрати та світлий спомин. На честь героїв пролунав салют.

Під траурну мелодію до підніжжя пам'ятника жертвам Чорнобильської трагедії було покладено гірлянди та квіти.