Іван Момот привітав випускників Школи майбутнього

e-mail Друк PDF

3 травня голова обласної ради Іван Момот здійснив робочу поїздку у село Ковалівку Полтавського району та взяв участь у Святі останнього дзвоника для одинадцятикласників обласного ліцею-інтернату для обдарованих дітей із сільської місцевості імені А.С. Макаренка.

Завдяки реалізації Пілотного проекту «Школа майбутнього» у ліцеї, який відноситься до об’єктів спільної власності територіальних громад області, створено сучасні умови для навчання, виховання та проживання ліцеїстів.

Як повідомив директор цього освітянського закладу Валерій Шульга, у 2012 році ліцей закінчують 30 випускників, з них п’ять – претендують на здобуття золотих медалей. У нинішньому навчальному році учні випускного одинадцятого класу здобули п’ять перемог на обласних олімпіадах, сім перемог - у Малій академії наук України. За даними моніторингу, майже всі випускників ліцею останніх років продовжили навчання у престижних вишах, з них понад 90% - за держзамовленням, мають успіхи у навчанні, громадському житті, є активістами студентського самоврядування.

Окрім голови обласної ради, розділити з випускниками радість свята прибули голова Полтавської районної ради Василь Степенко, заступник начальника Головного управління освіти і науки облдержадміністрації Світлана Горбаньова, Ковалівський сільський голова Юрій Бублик, батьки, педагоги, жителі Ковалівки.

Голова обласної ради Іван Момот щиро привітав одинадцятикласників із закінченням навчання.

-Сьогодні святковий і водночас сумний день, який запам’ятається вам на все життя - ви прощаєтеся зі школою, вчителями, товаришами, - сказав Іван Момот. - Попереду - серйозне випробовування - державна підсумкова атестація та зовнішнє незалежне оцінювання. Впевнений, що ви його витримаєте, одержите лише «добрі» та «відмінні» результати. Адже за роки навчання, що так швидко минули, ви, шановні випускники, отримали міцні знання, вміння та навички.

Іван Момот наголосив на тому, що обласна рада приділяє значну увагу розвитку загальноосвітніх навчальних закладів області. Нею прийнята Комплексна програма розвитку освітньої галузі Полтавської області на 2011-2015 роки, яка спрямована на забезпечення закладів освіти комп’ютерними класами, сучасними кабінетами фізики, біології, хімії, підручниками, шкільними автобусами та ін. У 2011 році на виконання її заходів із обласного бюджету спрямовано майже 7 мільйонів гривень.

Голова обласної ради подякував вчителям та батькам за добре навчання та виховання ліцеїстів, висловив упевненість у тому, що випускники правильно визначать власне місце у суспільному житті, оберуть професію до душі, докладуть зусиль для того, щоб у майбутньому стати достойними громадянами України. Він порадив не забувати рідний ліцей, залишатися прикладом для наслідування ліцеїстами.

Теплими словами винуватців свята привітали десятикласники, подарували на згадку про школу сріблясті дзвіночки.

На знак вдячності випускники вручили квіти своїм вчителям, які не тільки навчали, а й передавали свій життєвий досвід, підтримували, допомагали слушною порадою.

Останній дзвоник, на який так довго чекали, пролунав зовсім несподівано, викликавши у багатьох учасників свята зрадливі сльози.

Вже через кілька тижнів нинішні випускники-макаренківці стануть абітурієнтами.