Преміями, грамотами та подарунками відзначено працю обдарованих учнів

e-mail Друк PDF

4 травня в обласній раді відбулася урочиста церемонія нагородження переможців Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів та Малої академії наук України у 2011-2012 навчальному році.

Відзначення учнів-переможців грошовими преміями та подарунками (відбувається четвертий рік поспіль) стало можливим завдяки прийнятій обласною радою Комплексній програмі розвитку освітньої галузі Полтавської області на 2011-2015 роки, яка передбачає всебічну підтримку роботи з обдарованою учнівською молоддю.

За інформацією начальника Головного управління освіти і науки облдержадміністрації, депутата обласної ради Володимира Мирошниченка, у 2011-2012 навчальному році 60 учнів загальноосвітніх навчальних закладів області взяли участь у ІV етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін, з них 22 стали переможцями, виявили високий рівень знань з історії, правознавства, географії, української мови та літератури, російської мови та літератури, англійської мови, німецької мови, французької мови, хімії, інформаційних технологій, економіки, трудового навчання. Команда полтавських учнів-хіміків показала найкращий результат по Україні.

27 учнів Полтавщини вибороли перемогу на ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України (секції: математики, технологічних процесів та перспективних технологій, мультимедійних систем, інтернет-технологій та веб-дизайну, навчальних та ігрових програм, матеріалознавства, електроніки та приладобудування, інформаційно-телекомунікаційних систем та технологій, машинобудування та робототехніки, мікроекономіки та макроекономіки, історії України, української літератури, світової літератури, журналістики, фольклористики, мистецтвознавства, географії та ландшафтознавства, екологічно безпечних технологій та ресурсозбереження, психології, медицини, геології, геохімії та мінералогії, хімії).

Переможців Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів та Малої академії наук України у 2011-2012 навчальному році привітали голова обласної ради Іван Момот, голова постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, культури Іван Гальченко, вчитель історії та правознавства Карлівської гімназії імені Ніни Герасименко Людмила Мороз та інші.

Про свій шлях до перемоги розповіли учень Кременчуцького ліцею № 30 Володимир Теняєв та учень Полтавської гімназії № 17 Антон Салюк.

У вітальній промові голова обласної ради Іван Момот сказав:

-Мені приємно зустрітися з талановитими молодими людьми, які визначатимуть майбутнє України і рідного полтавського краю, від праці яких залежатиме завтрашній день нашої держави, добробут і процвітання суспільства, бачити знайомі обличчя. Результатом вашої наполегливої щоденної праці стали перемоги на Всеукраїнських учнівських олімпіадах та у Малій академії наук України, якими можна пишатися.

Іван Момот подякував учням за виявлені завзятість, активність і працелюбство, волю до перемоги, які сприяли підвищенню іміджу нашої області. Окремі слова вдячності він адресував учителям – предметникам, науковим керівникам, які зробили все для того, щоб їхні учні змогли зробити перший, успішний крок у велику науку.

Голова обласної ради висловив упевненість, що юні учасники зустрічі постійно примножуватимуть свої знання та у недалекому майбутньому обов’язково використають їх на благо Полтавщини та України.

На думку Івана Момота, без підтримки органів влади освітянська галузь не матиме необхідного розвитку. Саме тому обласна рада прийняла Комплексну програму розвитку освітньої галузі Полтавської області на 2011-2015 роки, яка спрямована на забезпечення закладів освіти комп’ютерними класами, сучасними кабінетами фізики, біології, хімії, підручниками, шкільними автобусами та ін. У 2011 році на виконання її заходів із обласного бюджету спрямовано майже 7 мільйонів гривень.

Окрім цього, дана Програма передбачає всебічну підтримку роботи з обдарованою учнівською молоддю - розроблення та впровадження ефективних засобів та технологій пошуку, навчання, стимулювання самовдосконалення обдарованих дітей та молоді, підвищення інтересу учнів до поглибленого вивчення навчальних предметів.

Як повідомив Іван Момот, за сприяння обласної ради було створено сучасну базу обласного навчально-оздоровчого комплексу «Ерудит» при Кременчуцькому педагогічному училищі імені А.С.Макаренка. Він нагадав слова Президента України Віктора Януковича при відкритті оновленого «Ерудиту»: «Наші діти – це майбутнє, а обдаровані діти – це ті, за ким підуть інші» та закликав юних співрозмовників бути прикладом для наслідування товаришами.

Потому голова обласної ради Іван Момот вручив премії та подарунки учням – переможцям ІV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів та ІІІ етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України.

За вагомий особистий внесок у навчання обдарованих учнів група педагогів отримала грошові винагороди.

У заході взяли участь представники ректоратів вищих державних навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації полтавського регіону, ректор Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені М.В. Остроградського Віталій Зелюк, голова Семенівської районної ради Ольга Мохун.