Відбулося відкриття відділення реабілітації учасників ліквідації аварії на ЧАЕС

e-mail Друк PDF

8 травня у V–й  міській лікарні м. Кременчука відбулося урочисте відкриття після проведення  капітального ремонту відділення реабілітації учасників ліквідації аварії на ЧАЕС. Участь в урочистому відкритті оновленого відділення взяли  голова Полтавської обласної державної адміністрації Олександр Удовіченко,перший заступник голови Полтавської обласної ради Володимир Онищенко, Народний депутат України Олег Надоша, міський голова Олег Бабаєв.

Варто зазначити, що відділення для реабілітації учасників ліквідації наслідків катастрофи на ЧАЕС у 5-тій міській лікарні було відкрите у 1991 році. За 20 років свого функціонування у ньому проліковано понад 10 тисяч чорнобильців, які мешкають у Кременчуці та області.  З 2004 року відділення переведене з обласного фінансування на місцеве. До речі, дане відділення є єдиним в Україні реабілітаційним відділенням для чорнобильців, що існує в районному центрі та утримується за кошти міського бюджету. Щорічно проходить курс реабілітації 500-550 кременчуцьких чорнобильців - це близько чверті зареєстрованих у місті.

Після урочистої частини усі присутні оглянули відремонтоване відділення.   У відділенні відремонтовано 13 палат, кімната відпочинку, 3 санвузли, маніпуляційний кабінет, 4 службових приміщення та хол. Відділення облаштоване новими меблями та м’яким інвентарем. З  міського бюджету на ремонт відділення було виділено 481 тис. грн., ще 78 тис. грн. – на придбання  м’якого інвентарю .

Наразі в «чорнобильському» відділенні може проходити одночасно курс лікування до 30 пацієнтів.