Мисливським угіддям – ефективного господаря

e-mail Друк PDF

16 травня під головуванням Тетяни Корост відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування.

У роботі комісії взяли участь голова обласної ради Іван Момот, заступник голови облдержадміністрації Володимир Замикула, голова постійної комісії обласної ради з питань житлово-комунального господарства Степан Бульба, начальники обласних управлінь і служб.

У порядку контролю депутати розглянули питання про хід виконання Програми розвитку мисливського господарства Полтавської області на період з 2008 по 2013 рік.

За інформацією завідуючого сектором обласного управління лісового та мисливського господарства Сергія Соломіна, витрати на ведення мисливського господарства користувачами мисливських угідь збільшувались протягом останніх чотирьох років, перевищили показники, передбачені Програмою, у середньому більш, ніж у 2 рази і склали понад 35 млн. грн.

Утім, є й проблеми. Так недостатньо проводилася робота по створенню центрів комплексної спрямованості з відтворення основних видів диких тварин, включаючи закупівлю маточного поголів’я. Створено лише один такий центр на базі ДП «Гадяцький лісгосп» Гадяцького ГМРГ обласної організації УТМР та мисливського господарства «Факел». У стадії формування - аналогічний центр у Полтавському районі на базі ДП «Полтавський лісгосп» та ПОГО мисливсько-рибальського товариства «Кречет». Заходи з відтворення мисливських тварин мали місце тільки у 4 із 25 госпрозрахункових товариств обласної організації УТМР, яка є в області найбільшим користувачем мисливських угідь (майже 83% від їхньої загальної площі угідь).

Обговорюючи питання, голова обласної ради Іван Момот звернув увагу на необхідність виділення мисливських угідь у користуваннягосподарствам і товариствам, які б активно інвестували власні кошти у їхній розвиток, були ефективними господарями. Наразі, він зазначив, що з огляду на закінчення терміну користування мисливськими угіддями, профільна комісія має включитися у роботу з напрацювання відповідних пропозицій.

Цю думку підтримала голова постійної комісії Тетяна Корост, яка запропонувала провести виїзні засідання комісії з метою вивчення ситуації безпосередньо на місці.

На пропозицію депутатів Степана Бульби та Ігоря Проценка, комісія рекомендувала обласному управлінню лісового та мисливського господарства розробити типовий проект угоди на користування мисливськими угіддями, в якому передбачити конкретні фінансові зобов’язання користувача, спрямовані на розвиток угідь, та відповідальність в разі їхнього невиконання.

Депутати розглянули та схвалили проект сесійного рішення щодо встановлення ставок збору за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення (заготівлю другорядних лісових матеріалів, побічні лісові користування, використання властивостей лісів для культурно-оздоровчих, рекреаційних, спортивних, туристичних, освітньо-виховних цілей, проведення науково-дослідних робіт). Кошти від збору надійдуть до місцевих бюджетів.

У ході засідання комісія проаналізувала та підтримала проект рішення «Про затвердження додаткового Переліку природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища області в 2012 році», який представив начальник Державного управління охорони навколишнього природного середовища в області Ігор Піддубний. Зважаючи на збільшення обсягу надходження коштів до фонду охорони навколишнього природного середовища області, облдержадміністрації внесла пропозиції по розподілу понад 28 млн. грн., з урахуванням екологічних пріоритетів, визначених обласною радою. Зазначені фінансові ресурси планується спрямувати на проведення заходів з охорони і раціонального використання водних ресурсів, використання і зберігання відходів виробництва і побутових відходів, збереження природно-заповідного фонду, проведення наукових досліджень, заходів з екологічної освіти.

Ці пропозиція комісія підтримала.

Також було схвалено проект обласної Програми поводження з твердими побутовими відходами на 2012 – 2018 роки, метою якої є забезпечення використання відходів в якості вторинної сировини та мінімізація їхнього захоронення на полігонах та звалищах.

Депутати заслухали інформацію начальника головного фінансового управління облдержадміністрації Павла Кропивки про внесення змін до показників обласного бюджету на 2012 рік. Йшлося про розподіл понад 335 млн. грн. трансфертів із державного бюджету та вільного залишку коштів обласного бюджету. Відповідний проект рішення комісія підтримала та рекомендувала внести на розгляд сесії обласної ради.