На порядку денному – бюджетні та майнові питання

e-mail Друк PDF

16 травня під головуванням Валерія Пархоменка відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету та управління майном, в якому взяли участь голова обласної ради Іван Момот, голова облдержадміністрації, депутат обласної ради Олександр Удовіченко, заступник голови обласної ради Володимир Марченко, начальники обласних управлінь і служб.

Відповідно до порядку денного було розглянуто питання про виконання обласного бюджету за 1 квартал 2012 року. За інформацією начальника Головного фінансового управління облдержадміністрації Павла Кропивки, обласний бюджет за доходами (без врахування трансфертів) виконано в сумі 219,3 млн. грн. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження доходів збільшилися на 55,3 млн. грн. або на 33,8%. Планові показники виконано на 104,8%. Надпланові надходження – 9,2 млн. грн.

У структурі видатків загального фонду обласного бюджету найбільш значною є частка видатків на фінансування соціально - культурної сфери - 228,5 млн. грн., або 97,1%, що на 31,3 млн. грн. (15,9%) більше ніж у минулому році. В першу чергу кошти загального фонду спрямовувались на захищені статті видатків: оплату праці з нарахуваннями, медикаменти та перев’язувальні матеріали, продукти харчування, оплату комунальних послуг та енергоносіїв. Прострочена заборгованість із виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ та соціальних виплат станом на 01.04.2012 року відсутня.

Слідом розглядалося питання про внесення змін до показників обласного бюджету на 2012 рік. Як доповів Павло Кропивка, видатки обласного бюджету на 2012 рік збільшуються на 335,5 млн. грн., у тому числі за рахунок: вільного залишку бюджетних коштів загального фонду - 9,1 млн. грн., спеціального фонду - 27,8 млн. грн., трансфертів з державного бюджету (субвенцій, дотацій) - 296,9 млн. грн.

Додаткові дотації з державного бюджету спрямовуються на: оплату праці працівників бюджетних установ - 49,4 млн. грн.; підвищення рівня матеріального забезпечення інвалідів I чи II групи внаслідок психічного розладу - 2,4 млн. грн.; покращення надання соціальних послуг найуразливішим верствам населення - 28,8 млн. грн.; стимулювання місцевих органів влади за перевиконання річних розрахункових обсягів податку на прибуток підприємств та акцизного податку - 63,6 млн. грн.

Субвенції з державного бюджету виділено на: виплату допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства, дітям - інвалідам та тимчасової державної допомоги дітям - 15 млн. грн.; виплату державної соціальної допомоги на дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною" - 1,6 млн. грн.; здійснення заходів щодо соціально - економічного розвитку окремих територій - 135,3 млн. грн.; фінансування Програм-переможців Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування - 0,8 млн. грн.

За рахунок вільного залишку бюджетних коштів загального фонду комісія підтримала додатково спрямувати на галузь «охорона здоров’я» - 2 млн. грн., «соціальний захист» - 1,2 млн. грн., «культура» - 1,4 млн. грн., «освіта» - 950 тис. грн., на виконання заходів обласних програм – 5,9 млн. грн.

За рахунок залишку коштів спеціального фонду обласного бюджету на початок року спрямовуються видатки на проведення робіт, пов’язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг в сумі 691,2 тис.грн. та на фінансування природоохоронних заходів – 26,5 млн. грн.

Бюджет розвитку обласного бюджету збільшується на загальну суму 165 млн. грн., пооб'єктне спрямування коштів якого було погоджено членами бюджетної комісії відповідним додатком.

З метою запровадження у бюджетному процесі програмно-цільового методу формування та виконання місцевих бюджетів (ПЦМ), депутати підтримали питання про внесення змін до рішення дев'ятої позачергової сесії обласної ради шостого скликання від 28 грудня 2011 року "Про обласний бюджет на 2012 рік", а саме затвердження додатку 3-1 у форматі програмно-цільового методу формування та виконання бюджетів.

На відміну від традиційного бюджету, який приділяє увагу контролю за цільовим використанням коштів, програмне бюджетування ґрунтується на показниках соціально - економічної ефективності від їх витрачання та забезпечує функцію фінансового контролю. Розподіл фінансових ресурсів за таким механізмом орієнтується на надання найбільшого об'єму послуг на одиницю витрачених грошових ресурсів. При запровадженні бюджету за ПЦМ головні розпорядники коштів, крім цільових програм, розробляють за кожним напрямом видатків (за функціональною класифікацією) бюджетні програми, паспорти бюджетних програм та по результатах їх виконання формують відповідні звіти.

З врахуванням зауважень і доповнень депутатів, бюджетна комісія схвалила проекти Програми розвитку внутрішнього виробництва на 2012-2015 роки «Модернізація – стратегічний вибір Полтавщини», Програми покращення умов обслуговування платників податків Полтавської області та збільшення надходжень до Державного та місцевих бюджетів на 2012-2015 роки, регіональної Програми "Інноваційний розвиток Полтавської області на 2012 – 2014 роки", цільової Програми протидії поширенню наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів в Полтавській області на 2012-2015 роки. Ухвалено також рішення про внесення змін та доповнень до Комплексної програми розвитку освітньої галузі Полтавської області на 2011-2015 роки, плану заходів обласної Програми увічнення пам’яті видатних земляків на 2012 рік, продовження терміну дії обласної Програми будівництва сучасних майданчиків зі штучним покриттям на 2012 рік.

З поміж іншого депутати погодили додатковий Перелік природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області у 2012 році, розглянули інші питання узгодженого порядку денного.