Обговорили широке коло правоохоронної проблематики

e-mail Друк PDF

16 травня під головуванням Дмитра Хрістова й за участі заступника голови обласної ради Володимира Марченка відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань забезпечення законності та правопорядку.

Із врахуванням думок, висловлених депутатами обласної ради Михайлом Кривошеєм, Владиславом Руденком та Євгенієм Лихожоном, підтримано профільні проекти рішень одинадцятої сесії обласної ради, які репрезентували начальник штабу УМВС України в Полтавській області Руслан Рославлєв та заступник начальника Управління державної автомобільної інспекції УМВС України в Полтавській області Ігор Полієнко. Зокрема: “Про інформацію начальника УМВС України в Полтавській області про стан боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності міліції на території Полтавської області за 2011 рік”; “Про внесення змін до Програми профілактики правопорушень на 2011-2015 роки” та “Про внесення змін до Програми безпеки дорожнього руху на 2011-2014 роки”.

Під час обговорення названої проблематики, в якому також узяли участь очільник однопрфільної постійної комісії Полтавської міської ради Олексій Горик, голова Громадської ради при облдержадміністрації Володимир Голуб та його колега Віктор Демочко, домінували пропозиції стосовно доцільності запровадження комунальної (муніципальної) міліції, наведення ладу з приватними перевізниками, зупинками громадського транспорту, парковкою автотранспорту на прибудинкових територіях, вживанням слабо- та алкогольних напоїв у громадських місцях, тривалістю дії зеленого гасла світлофорів, ремонту автодоріг в обласному центрі, відновлення діяльності добровільних народних дружин та кінних патрулів міліції тощо.

Присутні зійшлися на потребі детального вивчення стану справ із правоохоронною проблематикою у Полтаві та необхідності дієвого впливу на його поліпшення, з чим висловилися за доцільність проведення тематичного спільного засідання постійних профільних комісій обласної й міської рад, а також підготовки відповідних громадських слухань.

Заслухали члени комісії й інформацію щодо безпеки дорожнього руху в регіоні, проблемних питань у цій сфері та шляхів їх вирішення.

У цьому контексті, зокрема, констатовано, що за 4 місяці 2012 року на Полтавщині зареєстровано 253 ДТП із постраждалими, ріст становить 32,5 %, кiлькiсть загиблих зросла на 8 ociб (з 41 до 49), а травмованих – на 83 особи (зафіксовано 321 особу).

Цьогоріч на автошляхах областi майже кожних 11 годин траплялося ДТП з потерпілими, практично через кожні 59 годин в автопригодах гинула людина. У середньому за добу дорожньо-транспортні пригоди приводили до травмування 3-х учасників дорожнього руху.

Три чверті дорожньо-транспортних пригод з постраждалими зареєстровано на території населених пунктів і місцевих дорогах, у них загинуло 53 % всіх жертв ДТП та отримали тілесні ушкодження майже 72 % травмованих.

Управлінням ДАІ, за підтримки УМВС області, постійно вживаються активні заходи з профілактики аварійності. Адміністративні одиниці, в яких найкритичніше становище, щотижнево відпрацьовуються силами роти ДПС ДАІ. На дорогах державного значення вже введено в дію 2 і готується третій стаціонарний пост ДПС. Сучасне оснащення постів дозволяє не лише виявляти порушення Правил дорожнього руху, а й боротися зі злочинністю, пов’язаною з використанням транспортних засобів.

Профілактичні заходи дають свої результати. Якщо торік найголовнішою причиною ДТП було перевищення швидкості – майже 36 % усіх автопригод, то цьогоріч їх доля зменшилася до 21 %. Цьому допомогло використання сучасних технічних засобів фіксації швидкісного режиму та правопорушень, які були придбані на кошти, виділені в рамках обласної Програми безпеки дорожнього руху.

Вживаються й інші засоби з широкого запобіжного арсеналу захисту людини, а особливо – дитини, на дорозі.

Потому, за ініціативою Дмитра Хрістова, у розвиток виїзного квітневого засідання комісії, що відбулося у Миргороді, було опрацьовано питання про стан забезпечення службовими приміщеннями у сільських та селищних радах області дільничних інспекторів міліції.

Наголошено, що лише в 75 сільських та селищних радах дільничні інспектори міліції мають окремий кабінет, що становить 15,4% від потреби.

На пропозиції Михайла Кривошея та Владислава Руденка вирішено повернутися до цієї проблеми після завершення та за підсумками туру відповідних тематичних зібрань у районах області.

Члени комісії підтримали й клопотання, оприлюднене головою Лохвицької районної ради Любов’ю Кірієвською, стосовно перейменування Харковецької сільської ради Лохвицького району.

У “Різному” Євгеній Лихожон порушив проблему, особливо актуальну для літнього канікулярного періоду, щодо запобігання продажу підліткам заборонених товарів, запропонувавши здійснювати спільні рейди тощо.