До конструктиву через консультації та перемовини

e-mail Друк PDF

17 травня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань будівництва, транспорту та зв’язку, яке за участі першого заступника голови обласної ради Володимира Онищенка провів очільник комісії, заступник голови облдержадміністрації Віктор Шадчнєв.

З урахуванням зауважень та пропозицій, висловлених депутатами обласної ради Олександром Гриценком, Юрієм Кривошеєвим, Володимиром Полтавцем та Миколою Хоменком, узято до відома інформацію про хід виконання регіональної Програми технічного і фінансового забезпечення, подальшого збереження, вдосконалення та розвитку системи централізованого оповіщення і зв’язку Полтавської області на період до 2015 року.

 

Відповідні дані оприлюднив начальник Управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації Михайло Андрусенко.

Зокрема, наголошено, що загальний обсяг фінансових ресурсів, які необхідні для виконання регіональної Програми в частині здійснення централізованих заходів на рівні області в 2011-2015 роках передбачається в межах 3 млн. 828 тис. грн, тобто 765,7 тис. грн щорічно. У 2011 році на виконання заходів Програми для утримання системи оповіщення області профінансовано лише 150 тис. грн, тобто 19,6% від потреби.

У поточному році рівень фінансування заходів Програми в частині проведення експлуатаційно-технічного обслуговування апаратури системи оповіщення затверджений також у сумі 150 тис. грн.

За виділені в минулому році кошти вдалося частково провести експлуатаційно-технічне обслуговування апаратури централізованого оповіщення області, а також створити окрему лінію управління, встановити відповідну апаратуру для організації передачі повідомлень цивільної оборони області безпосередньо для передавального радіоцентру „Красногорівка” і організації передачі повідомлень цивільної оборони області обласною УКХ радіомережею „Ваша хвиля”, що суттєво покращило рівень та оперативність доведення сигналів і повідомлень цивільної оборони до населення області. У той же час часткове фінансування не дає змогу в повному обсязі проводити своєчасне регулювання та ремонт апаратури системи оповіщення, яка працює вже понад 30 років, вчасно розраховуватися з надавачами технічних послуг і провайдерами. Названі складнощі призводять до судових тяжб тощо.

Водночас, Управління застосовує весь наявний потенціал з метою створення належних умов для забезпечення безпеки населення і територій, підвищення рівня їх захисту від впливу різноманітних чинників за рахунок підвищення ефективності функціонування системи зв'язку, оповіщення та інформування.

У контексті озвучених профільних проблем Володимир Онищенко та Віктор Шадчнєв настійливо порадили відповідальним виконавцям перевести їхнє розв’язання із площини протистояння у конструктивне русло, інтенсифікувавши процес відповідних консультацій та перемовин із партнерами та суміжниками.

Члени постійної комісії, також, погодили проекти спільних Розпоряджень голів облдержадміністрації та обласної ради із затвердження переліків об'єктів будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг комунальної власності в населених пунктах, які будуть фінансуватися за рахунок субвенцій з Державного бюджету обласному бюджету та місцевим бюджетам Полтавської області.

З даних питань присутніх поінформував начальник Головного управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації Руслан Овчаренко.

Потому було підтримано й рекомендовано обласній раді ухвалити проект сесійного рішення “Про внесення змін та доповнень до регіональної Програми заходів з організації рятування людей на водних об’єктах Полтавської області на 2011 – 2015 роки”.

Знайшло позитивний відгук серед колег по комісії і депутатське звернення Юрія Кривошеєва, який запропонував збільшити річну суму для надання грошової допомоги малозахищеним громадянам кожним депутатом обласної ради до 20 тисяч гривень. Відповідні рекомендації вирішено направити на розгляд постійної комісії обласної ради з питань бюджету та управління майном.