Вшановано лауреатів обласної премії імені Панаса Мирного

e-mail Друк PDF

18 травня у Полтавському краєзнавчому музеї відбулася урочиста церемонія нагородження лауреатів обласної премії імені Панаса Мирного2012 року.

Премією, засновником якої є обласна рада, відзначаються письменники, науковці, працівники освіти й культури, журналісти, митці, майстри народних ремесел, ділові люди, громадські і державні діячі за визначні успіхи в галузі літератури, літературознавства, публіцистики, театру, музики, живопису, народної творчості, архітектури, ділової та громадсько-державної діяльності. Вона присуджується за кращі здобутки, які утверджують гуманістичні й національні ідеали, ідеї незалежності України, духовні цінності українського народу, та є вагомим внеском у національно-культурне відродження Української держави.

З часу заснування премії її лауреатами стали 62 митця та громадських діяча, а також 7 творчих колективів.

Церемонію нагородження відбулася за участі першого заступника голови обласної ради Володимира Онищенка, голови постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, культури Івана Гальченка, депутата обласної ради Ірини Балибіної, начальника управління культури облдержадміністрації Геннадія Фасія, членів журі премії, лауреатів премії попередніх років, працівників музеїв, представників творчої інтелігенції, учителів і журналістів.

У 2012 році, відповідно до Положення про щорічну премію імені Панаса Мирного, зважаючи на високий рівень представлених робіт, журі визначило сім лауреатів. Три лауреата – кандидат філологічних наук Лариса Безобразова, член Національної спілки художників України Віктор Трохимець – Милютин та підприємець Володимир Гринь з ряду об’єктивних причин не змогли прибути на вручення нагород. Утім, в їхню адресу пролунали щирі слова привітання та тривалі оплески.

Вітаючи лауреатів премії, Володимир Онищенко зазначив, що ми повинні повертатися до витоків національної культури та духовності українського народу, пам’ятати видатних земляків, до яких належить Панас Мирний.

- Приємно, що сьогодні поміж нас чимало талановитих митців, які своїм творчим доробком прославляють рідній полтавський край, нашу Україну, - наголосив Володимир Онищенко,

Він подякував лауреатам за творчу працю, майстерність, які заслуговують на суспільне визнання.

Володимир Онищенко вручив дипломи лауреатів обласної премії імені Панаса Мирного члену Національної спілки письменників України з Лубен Ользі Хало за історичний роман-хроніку «Корона Вишневецьких»; доценту, декану гуманітарного факультету Кременчуцького університету економіки, інформаційних технологій і управління, члену Національної спілки журналістів України Володимиру Шевченку за книгу «Казки і легенди гори Пивихи», фотохудожнику, заслуженому журналісту України Валерію Черкасу за фотоальбом «Полтавська родина»; художниці, ветерану праці, жительці села Харсіки Чорнухинського району Лідії Зуб - за творчий доробок.

Потому відбулося музейне свято «Творімо історію разом», присвячене Міжнародному дню музеїв.

Перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко відмітив важливе значення роботи по збереженню та збагаченню культурних цінностей українського народу, що сприяє піднесенню рівня культурного та духовного життя полтавців, дав високу оцінку діяльності працівників культури Полтавщини та запевнив у підтримці цієї роботи з боку обласної ради.

Почесними грамотами обласної ради, облдержадміністрації, Міністерства культури та туризму України, грамотами та подяками Полтавського краєзнавчого музею було відзначено трудові досягнення працівників Полтавського краєзнавчого музею.

Наукове видання «Звід пам’яток історії і культури України. Диканський район.» від редколегії та авторського колективу презентували доктор історичних наук Юрій Волошин та кандидат історичних наук Олександр Супруненко.

Про Диканський край, його минуле і сьогодення, розповів голова Диканської районної ради Микола Постернак.

Завершив свято театралізований концерт художньої самодіяльності Диканського району «Історико-пісенна мозаїка краю».