Засідання постійної комісії з питань житлово-комунального господарства

e-mail Друк PDF

18 травня на базі Полтавського інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського під головуванням Степана Бульби відбулося виїзне засідання постійної комісії обласної ради з питань житлово-комунального господарства. У засіданні взяли участь перший заступник голови облдержадміністраціїї, депутат обласної ради Віктор Животенко, начальники обласних управлінь і служб.

Відповідно до порядку денного було розглянуто питання про хід виконання Програми створення демонстраційних об'єктів високої енергоефективності на 2010-2015 роки. За інформацією заступника начальника Головного управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації Костянтина Батеко, метою програми є створення пілотних демонстраційних об’єктів, що найбільш повно відповідадимуть сучасним вимогам у сфері енергозбереження щодо ефективного та економного витрачання паливно-енергетичних ресурсів.

До програми були включені слідуючі об’єкти: Горбанівський геріатричний пансіонат ветеранів війни та праці, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, обласна психіатрична клінічна лікарня ім. О.Ф.Мальцева.

Реалізація даної програми розпочалася з впровадженням енергозберігаючх заходів у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти. Станом на 10.05.2012 виконано наступні роботи на суму 938,4 тис. грн.: проведено заміну теплового вузла на автоматизований тепловий пункт, утеплено фасад будівлі (93 % від загальної площі), проведено заміну дерев’яних віконних блоків на пластикові склопакети, замінено парапетні покриття, утеплено цоколь будівлі, утеплено 95% підвального перекриття.

У вересні 2012 року передбачається завершення даного об'єкту. Проект також підготовлено до участі у 2012 році у конкурсному відборі енргоефективних проектів для їх державної підтримки за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті на виконання Державної цільової економічної програми енергоефективності.

Депутати прийняли до відома інформацію про хід виконання програми та рекомендували профільним управлінням облдержадміністрації після завершення першого етапу реалізації програми провести аналіз ефективності проведеної роботи для прийняття рішення про її продовження.

Відповідно до порядку денного було розглянуто та ухвалено проект Програми поводженя з твердими побутовими відходами на 2012 -2018 роки. Як доповів начальник Головного управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Олександр Тонков, проблема, на розв'язання якої спрямована програма, полягає у необхідності вирішення питань щодо критичної ситуації, пов’язаної з відходами – їх утворенням, накопиченням, зберіганням, переробленням, утилізацією та захороненням, що характеризується подальшим розвитком екологічних загроз.

За останні 10 років в області спостерігається тенденція зростання обсягів утворення відходів. На даний час на території області (у місцях організованого складування, зберігання та захоронення) накопичено близько 2 млрд. тонн відходів. Із щорічного обсягу утворення відходів, що становить понад 1,5 млн.куб. м, лише 10-15 % знаходять подальше застосування як вторинні матеріальні ресурси. Основна маса ТПВ захороняється на полігонах та звалищах. Це призводить, з одного боку, до втрати значних обсягів вторинної сировини, а з іншого – створює екологічно небезпечні умови в районах розташування цих звалищ.

Система роздільного збирання ТПВ в Полтавській області практично відсутня, лише в окремих містах впроваджуються пілотні проекти. До таких міст належать Миргород, Кременчук, Карлівка, Пирятин та деякі інші. У приватному секторі, через відсутність належної системи збирання ТПВ, утворюються сотні дрібних стихійних звалищ.

У Полтавській області налічується 932 полігона та організованих звалища твердих побутових відходів загальною площею 819 га, з яких у незадовільному стані за усіма основними параметрами знаходяться близько 200 звалищ. Тільки 1/10 всіх звалищ і полігонів мають відповідну проектну документацію та паспорти, а решта створена й функціонує без належного проектного обґрунтування. Практично усі сміттєзвалища експлуатуються без необхідного інженерного забезпечення та моніторингових досліджень їх впливу на довкілля.

Однією з основних задач даної Програми є визначення шляхів щодо створення належних умов збору, сортування та утилізації й подальшого використання відходів, які мають ресурсну цінність і споживчу вартість як вторинна сировина (або ресурсоцінні відходи).

За рахунок коштів місцевих бюджетів та інвесторів на рівні міст та районів планується будівництво сортувальних станцій, придбання сміттєвозів, придбання контейнерів для твердих побутових відходів. Тверді побутові відходи від населення та організацій планується збирати без розділення в контейнери з подальшим їх транспортуванням на сортувальні станції. На обласному рівні Програма передбачає будівництво комплексів з переробки твердих побутових відходів на території Полтавської області.

У ході засідання депутати також заслухали та прийняли до відома інформацію про внесення змін до показників обласного бюджету на 2012 рік, про стан надання житлово—комунальних послуг сільському населенню області, про підсумки опалювального сезону 2011-2012 року, погодили продовження терміну дії трудового контракту з Сахном Володимиром Івановичем – директором обласного комунального підприємства «Лубнитеплоенерго», строком на один рік, підтримали передачу із спільної власності територіальних громад сіл,селищ і міст області обласного комунального виробничого підприємства водопровідно-каналізаційного господарства «Миргородводоканал» з усіма активами і пасивами балансу у комунальну власність територіальної громади м. Миргорода. З врахуванням зауважень і доповнень депутатів по цим питанням прийнято відповідні рекомендації.