Проекти сесійних рішень розглянула постійна комісія з питань освіти, науки, культури

e-mail Друк PDF

18 травня під головуванням Івана Гальченка відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, культури.

У роботі комісії взяли участь перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко, начальники обласних управлінь і служб.

Першим питанням депутати розглянули звіти керівників об’єктів спільної власності територіальних громад області, які знаходяться в оперативному управління Головного управління освіти і науки та управління культури облдержадміністрації, - директора Розбишівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату Катерини Литовченко, директора Кременчуцької спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ступенів Олександра Деньги, директора комунального підприємства «База-магазин «Освітатехпостач» Тамари Колінько, директора Полтавської загальноосвітньої школи-інтерната І-ІІІ ступенів імені Н.К.Крупської Алевтини Ключинської, директора Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.. М.В. Гоголя Олексія Андрієнка, директора Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки ім.. І.П. Котляревського Тетяни Зеленської, директора комунальної установи «Обласний Центр народної творчості та культурно-освітньої роботи» Ліни Ковтун - та погодили продовження з цими керівниками термінів дії трудових контрактів.

У контексті даного питання перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко звернув увагу Головного управління освіти і науки облдержадміністрації на створення та підготовку кадрового резерву керівників освітянських закладів.

Слідом комісія розглянула питання про внесення змін до показників обласного бюджету на 2012 рік. Як доповів начальник головного фінансового управління облдержадміністрації Павло Кропивка, на черговій сесії обласної ради розподілити понад 335 млн. грн. трансфертів із державного бюджету та вільного залишку коштів обласного бюджету. Ці кошти будуть спрямовані на будівництво третьої черги обласного протитуберкульозного диспансеру, на соціально-економічний розвиток міст і районів області, підтримку малозабезпечених верств населення, сімей з дітьми, інвалідів, на заходи з охорони довкілля, впровадження обласних програм тощо. Відповідний проект рішення комісія підтримала та рекомендувала внести на розгляд сесії обласної ради.

Депутати підтримали внесення доповнень та змін до Плану заходів обласної Програми увічнення пам’яті видатних земляків на 2012 рік, схвалили заходи на відзначення 75-річчя від дня утворення Полтавської області.

Також у ході засідання було розглянуто та погоджено внесення змін до Комплексної програми розвитку освітньої галузі Полтавської області на 2011-2015 роки, якими передбачається посилення роботи з обдарованими і талановитими дітьми та молоддю; підтримано проект регіональної Програми «Інноваційний розвиток Полтавської області на 2012 – 2014 роки», метою якої є розбудова інноваційної інфраструктури, що сприятиме прискоренню переходу економіки регіону на інноваційну модель розвитку.

У порядку контролю депутати заслухали та взяли до відома інформацію Головного управління освіти і науки облдержадміністрації про хід підготовки до проведення сезону оздоровлення дітей в інтернатних закладах. У п’яти позаміських таборах відпочинку за рахунок коштів обласного бюджету планується оздоровити 436 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. 30 вихованців інтернатних закладів буде оздоровлено в Італії за рахунок благодійної громадської організації.

Насамкінець депутати ознайомилися з інформацією про розподіл шкільних автобусів у 2012 році, яку оприлюднив начальник Головного управління освіти і науки облдержадміністрації, депутат обласної ради Володимир Мирошниченко, У нинішньому році в область має надійти 41 автобус, закуплений за кошти держбюджету, 11 автобусів планується придбати за кошти обласного бюджету в рамках Комплексної програми розвитку освітньої галузі Полтавської області на 2011-2015 роки, 8 - закупити за кошти районних бюджетів. Шкільні автобуси будуть розподілені між усіма районами області. Кожен район отримає по 2-3 машини.