Про інформаційну сферу і не тільки у День апостола Іоанна Богослова – покровителя авторів, редакторів та видавців

e-mail Друк PDF

21 травня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності та інформаційної сфери, яке провів голова комісії Микола Ганнущенко.

За результатами виступу начальника Головного фінансового управління облдержадміністрації Павла Кропивки погоджено та рекомендовано обласній раді підтримати проект рішення одинадцятої сесії обласної ради шостого скликання “Про внесення змін до показників обласного бюджету на 2012 рік”.

Із врахуванням думок депутатів обласної ради Миколи Перепелиці, Володимира Козуба, Ігоря Супруненка та Михайла Стеценка подібні позитивні ухвали прийнято й стосовно профільних проектів сесійних рішень: “Про внесення змін та доповнень до Програми розвитку інформаційної сфери, книговидання та книгорозповсюдження в Полтавській області на 2012-2015 роки”; “Про внесення змін та доповнень до Програми розвитку обласного державного

телерадіомовлення Полтавської ОДТРК „Лтава” на 2011-2013 роки” та “Про відзначення 75-ї річниці від дня утворення Полтавської області”. Останній проект рішення зазнав деяких редакційних уточнень.

Під час опрацювання питання “Про систему та обсяги інформування населення області щодо регіонального аспекту підготовки і проведення в Україні фінальної частини футбольного чемпіонату ЄВРО-2012” заслухано відповідні галузеві інформації начальника Головного управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації Миколи Перепелиці, першого заступника генерального директора ОДТРК “Лтава” Юрія Кустола, заступника начальника Головного управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації Іллі Чередниченка, начальника управління з питань фізичної культури і спорту облдержадміністрації Віктора Пожечевського та начальника відділу з питань туризму і курортів облдержадміністрації Лариси Оніщук.

Констатовано значні обсяги системної підготовчої роботи, здійсненої відповідальними виконавцями, а також те, що оскільки за останніми даними жодна з команд - учасниць ЄВРО-2012 не проживатиме й не тренуватиметься у Полтаві або області, а стадіон “Ворскла” не визначено резервним для матчів Чемпіонату, то нині спортивна складова не є актуальною. Натомість, основне й пріоритетне навантаження на область – туристичне.

Відтак, проводиться постійний моніторинг внутрішнього та міжнародного туристичних ринків, аналізуються туристичні потоки, стан готовності туристичних об’єктів області, поширюється необхідна інформація.

У Полтаві підготовлено 1000 готельних місць, 70 готельних закладів очікують на цільових гостей в області.

Створено й умови для функціонування мережі доступних засобів тимчасового розміщення, зокрема молодіжних готелів (хостелів), осель зеленого туризму на територіях, прилеглих до національної та регіональних мереж туристично-екскурсійних маршрутів, ректорам вузів рекомендовано сприяти у розселенні туристів у гуртожитках. Здійснено паспортизацію та інвентаризацію 180 туристичних об’єктів Полтавщини.

Здійснюється підготовка фахівців та волонтерів-перекладачів для забезпечення спілкування з іноземцями на основних туристичних об’єктах, роботи з органами державної влади та силовими структурами.

Готуються рекламно - інформаційні матеріали про туристичний потенціал регіону – путівник “Полтавщина туристична” (англ. та укр. мовами).

На офіційному сайті відділу з питань туризму і курортів облдержадміністрації розміщена інформація про туристично-екскурсійні маршрути, санаторно-курортні заклади, заклади розміщення, харчування, садиби зеленого туризму та центри активного відпочинку тощо. Інформація постійно оновлюється.

Велика увага приділяється роботі інформаційних туристичних центрів, уздовж основних трас області встановлено біг-борди та вказівки про туристичний потенціал Полтавського краю.

Обговорили члени постійної комісії й проблематику висвітлення діяльності депутатів обласної ради, органів місцевого самоврядування та виконавчої влади Всеукраїнською громадсько-політичною газетою “Зоря Полтавщини”, обласною газетою “Село полтавське” та в ефірі ОДТРК “Лтава”.

Власне бачення поточного стану справ у цій царині та перспектив її удосконалення засвідчили перший заступник головного редактора Всеукраїнської громадсько-політичної газети “Зоря Полтавщини” Олександр Макаренко, головний редактор обласної газети “Село полтавське” Лариса Коба, перший заступник генерального директора ОДТРК “Лтава” Юрій Кустол, начальник Головного управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації Микола Перепелиця.

Зокрема, відзначено, що у названих засобах масової інформації широко висвітлюється діяльність депутатів обласної ради, органів місцевого самоврядування та виконавчої влади.

Так, у газеті „Зоря Полтавщини” існують рубрики „Місцеве самоврядування”, „У постійних комісіях обласної ради” тощо. Діяльності депутатів обласної ради в зазначеному виданні було присвячено, наприклад, такі нещодавні матеріали: „Спільна команда – спільні здобутки”; „Інформаційно-презентаційна політика регіону”; „Зелені шати рідного краю”; „Розглянуто екологічні й соціальні питання”; „Лауреати премії імені Панаса Мирного”; „У лісах і на водоймах” та ін.

У номері від 11 квітня оприлюднено графіки прийому виборців у 2012 році депутатами обласної ради, обраними у багатомандатному виборчому окрузі та в одномандатних мажоритарних виборчих округах.

Фірмовим популярним заходом стало проведення у редакції розширених тематичних “круглих столів”.

В обласному тижневику „Село полтавське” діяльність депутатів обласної ради, органів місцевого самоврядування висвітлюється, наприклад, у таких публікаціях: „Іван Момот: „Саджання лісів – важлива і потрібна справа”, „Премія імені Панаса Мирного знайшла своїх лауреатів”, „Організаційні питання вирішувало регіональне відділення Всеукраїнської асоціації сільських і селищних рад”, „Сільські голови Полтавщини: роботи непочатий край” тощо.

Діяльності виконавчої влади в газеті „Зоря Полтавщини” присвячено, наприклад, рубрику „Виконавча влада: регіональний аспект”. Зазначене питання висвітлено, приміром, у матеріалах „Профілактика, діагностика, системність”, „У дарунок школі – новий автобус”, „Вітчизняний потенціал, зарубіжні технології”, „Виплати ветеранам війни”, „Реформа, яка стосується кожного” та ін.

У газеті „Село полтавське” діяльності виконавчої влади присвячено, зокрема, такі публікації: „Весняно-польові роботи – 2012: краще, ніж торік”, „Акценти з Олександром Удовіченком”, „Ізраїльська делегація пропонує полтавцям співпрацю в аграрній сфері”, „17 багатодітних матерів тепер матимуть надбавки до пенсій, як і Герої України” та ін.

У цих же газетах щомісяця оприлюднюються графіки роботи постійно діючих прямих телефонних ліній в органах виконавчої влади.

В ефірі телебачення та радіо ОДТРК „Лтава” діяльність депутатів обласної ради, органів місцевого самоврядування та виконавчої влади систематично висвітлюється в інформаційних блоках „Полтавські телевізійні новини” та „Панорама”.

Крім того, діяльності депутатів присвячено щотижневі програми „Політична студія” та „Реформи: працюємо на результат. Адреса досвіду”.

Представники виконавчої влади області щочетверга беруть участь у прямому ефірі телепередачі „Виконавча влада: щоденні будні”; двічі на місяць – у прямому ефірі радіопередачі „На благо громади”.

За участю представників громадських організацій та органів місцевої виконавчої влади на телеканалі „Лтава” виходить в ефір суспільно-політична програма „Голос громади”.

Також ОДТРК „Лтава” започатковано телепроект „Акценти з Олександром Удовіченком”.

Критично зауважено на недостатній кількості авторських виступів на шпальтах газет та у телерадіоефірі депутатів обласної ради, керівників місцевих органів самоврядування й виконавчої влади.

Резюмуючи дискусію, голова постійної комісії обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності та інформаційної сфери Микола Ганнущенко запропонував, аби присутні керівники ЗМІ та їхні редакції стали координаторами виступів та модераторами діалогів названих публічних осіб.

На засіданні постійної комісії, також, узято до відома і визнано задовільною роботу із запитами на публічну інформацію, що надходять на адресу обласної ради.