У Кременчуцько-Комсомольському регіоні діти відпочиватимуть з комфортом

e-mail Друк PDF

21 травня у Кременчуцькому районі під головуванням Андрія Соколова відбулося виїзне засідання постійної комісії обласної ради з питань молодіжної політики, спорту та туризму, на якому розглянуто питання про підготовку до оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2012 року.

У роботі комісії взяв участь заступник голови обласної ради Володимир Марченко.

До початку пленарної частини засідання депутати відвідали табори відпочинку та оздоровлення дітей у селах Потоки, Запсілля, Омельник: начально-оздоровчий комплекс «Ерудит» при Кременчуцькому педагогічному училищі імені С.А.Макаренка, яке відноситься до об’єктів спільної власності територіальних громад області, табір Комсомольської міської ради «Горизонт» з інвестиціями ВАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат», приватний оздоровчий табір «Сонячний».

Як розповів директор  Кременчуцького педагогічного училища імені С.А.Макаренка, голова постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, культури Іван Гальченко, в «Ерудиті» відпочиватимуть діти - переможці обласних та Всеукраїнських олімпіад та Малої академії наук України, учасники творчих самодіяльних колективів, юні спортсмени з усієї області. З вересня у таборі розпочнеться навчання обдарованих дітей. Предмети викладатимуть досвідчені педагоги та викладачі вищих навчальних закладів. За кошти обласного бюджету реконструйовано спальний та навчальний корпуси, збудовано їдальню, стадіон, замінено мережі водо-, тепло- та електропостачання, водовідведення, укріплено берег Ворскли на території закладу, закуплено  сучасні меблі, наочні приладдя та обладнання. Найближчим часом буде споруджено волейбольний та баскетбольний майданчики, тенісний корт, актовий зал, облаштовано пляж.

- В «Ерудиті» не гірше, ніж в аналогічних закладах розвинених країн Європи, - з гордістю говорить Іван Гальченко. – Створено комфортні умови  для відпочинку і навчання дітей. Вони це розуміють, тому з радістю їдуть до «Ерудиту».

Повним ходом ідуть будівельні та опоряджувальні роботи в оздоровчому таборі «Горизонт».

«Горизонт працюватиме» у чотири зміни, планується оздоровити 1600 дітей. За три останні роки ВАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат», який очолює депутат обласної ради Віктор Лотоус, вклав у розвиток табору понад 20 млн. грн. На ці кошти реконструйовано спальні корпуси, закуплено меблі та устаткування. Не обійшлося і без ноу-хау – це сонячні батареї, які забезпечуватимуть відпочиваючих гарячою водою. У таборі працюватимуть стоматологічний, лікарняно-фізкультурний кабінети, тренажерний зал, застосовуватиметься фіто і аромотерапія.

450 дітей за зміну готовий прийняти табір «Сонячний» приватного оздоровчого комплексу «Нафтохімік». До послуг дітей затишні двоповерхові корпуси, пляж, впорядковані паркові зони, ігрові майданчики. Близько 100 дітей планується оздоровити у «Сонячному» за рахунок обласного бюджету взимку.

Заступник голови обласної ради Володимир Марченко, голова комісії Андрій Соколов, депутати Володимир Онищенко, Григорій Хан, Юрій Муха, Іван Бобков відмітили високий рівень організації умов для ефективного якісного відпочинку та оздоровлення дітей у зазначених таборах.

Депутати заслухали інформацію начальника відділу у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації Наталії Шкоденко. У рамках обласної Програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2012-2014 роки, прийнятої обласною радою, у нинішньому році заплановано оздоровити 75,5 тис. дітей З них більшу частину становлять діти, які потребують особливої уваги та підтримки: діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти-інваліди, діти, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи, діти з багатодітних та малозабезпечених сімей. Мережа позаміських таборів і установ становить 29 діючих  позаміських таборів, 775 таборів з денним перебуванням, 156 таборів праці та відпочинку, 21 наметове містечко. На сьогодні стан їхньої готовності до роботи становить 80%. Середня вартість путівки у позаміський табір складає 2000-2600 грн., вартість харчування – від 37 до 45 грн. на добу. Вирішено питання забезпечення дитячих оздоровчих закладів педагогічними та медичними працівниками, охороною. Для відпочиваючих будуть організовані екскурсії, експедиції, походи, фізкультурно-спортивні заходи. Організованими формами відпочинку планується охопити 58% дітей шкільного віку.

Цю інформацію депутати взяли до відома.

У ході засідання депутати підтримали внесення змін до додатку до рішення десятої сесії обласної ради шостого скликання від 29 лютого 2012 року «Про обласну Програму оздоровлення та відпочинку дітей на 2012 – 2014 роки».

Також було схвалено продовження терміну дії обласної Програми будівництва сучасних спортивних майданчиків зі штучним покриттям, затвердженої чотирнадцятою сесією Полтавської обласної ради п’ятого скликання від 25 березня 2008 року, на 2012 рік.

У контексті даного питання, на пропозицію депутата Володимира Онищенка, комісія рекомендувала управлінню з питань фізичної культури і спорту облдержадміністрації надати інформацію про наявність проектно-кошторисної документації, відповідно до якої здійснено підготовчі роботи під монтаж синтетичної трави у Диканському, Кременчуцькому, Кобеляцькому та Шишацькому районах.

Депутати підтримали висловлену Володимиром Онищенком пропозицію щодо включення до програми будівництва сучасних спортивних майданчиків зі штучним покриттям нового об’єкту – спортивного майданчика у студентському містечку Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка.