Одинадцята сесія обласної ради

e-mail Друк PDF

23 травня відбулася одинадцята сесія обласної ради. Вів пленарне засідання голова обласної ради Іван Момот.

У роботі сесії взяли участь голова облдержадміністрації, депутат обласної ради Олександр Удовіченко, перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко, заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступники голови облдержадміністрації, начальники обласних управлінь і служб, міські голови міст обласного значення, голови районних рад, голови райдержадміністрацій, керівники підприємств, установ і організацій, які мають відношення до питань, що розглядаються на сесії, представники профспілок, громадських організацій, засобів масової інформації, студенти та учні – слухачі «Школи місцевого і студентського самоврядування «Лідер майбутнього».

Традиційно, на початку засідання, голова обласної ради Іван Момот та голова облдержадміністрації Олександр Удовіченко вручили почесні відзнаки обласної ради групі полтавців: депутату обласної ради, заступнику головного лікаря Гребінківської центральної районної лікарні Катерині Орос, депутату обласної ради, директору товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «Нафтогазсервіс» Анатолію Попельнюху, народному депутату України першого і другого скликань, голові правління Полтавської обласної корпорації «Облагропостач» Петру Ківшику.

Грамоти та спортивні кубки за перемогу у загальнокомандному заліку обласного етапу Всеукраїнської спартакіади серед народних депутатів України, депутатів Верховної ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських рад, присвяченої Року спорту та здорового способу життя в Україні, були вручені керівникам Кременчуцької, Полтавської та Комсомольської міських рад; Новосанжарської, Оржицької та Семенівської районних рад.

Потому депутати затвердили порядок денний, внісши до нього вісімнадцять додаткових питань, та регламент роботи сесії.

Депутати заслухали та взяли до відома звіт голови обласної державної адміністрації Олександра Удовіченка про виконання Програми економічного і соціального розвитку Полтавської області, обласного бюджету, а також про здійснення делегованих обласною радою повноважень.

Обласна рада прийняла низку обласних програм, спрямованих на подальший соціально-економічний розвиток області, забезпечення життєдіяльності територіальних громад: регіональну Програму розвитку внутрішнього виробництва на 2012-2015 роки «Модернізація – стратегічний вибір Полтавщини», регіональну Програму «Інноваційний розвиток Полтавської області на 2012 – 2014 роки», Програму покращення умов обслуговування платників податків Полтавської області та збільшення надходжень до Державного та місцевих бюджетів на 2012-2015 роки, обласну цільову Програму протидії поширенню наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів у Полтавській області на 2012-2015 роки, обласну Програму поводження з твердими побутовими відходами на 2012-2018 роки.

Депутати проголосували за внесення змін до Комплексної програми розвитку освітньої галузі Полтавської області на 2011-2015 роки, Програми безпеки дорожнього руху на 2011-2014 роки, Програми профілактики правопорушень на 2011-2015 роки, до Плану заходів обласної Програми увічнення пам'яті видатних земляків на 2012 рік, до додатку обласної Програму оздоровлення та відпочинку дітей на 2012 - 2014 роки; підтримали внесення змін і доповнень до регіональної Програми заходів з організації рятування людей на водних об’єктах Полтавської області на 2011 – 2015 роки, Програми розвитку інформаційної сфери, книговидання та книгорозповсюдження в Полтавській області на 2012-2015 роки, Програми розвитку обласного державного телерадіомовлення Полтавської ОДТРК «Лтава» на 2011-2013 роки, продовжили на 2012 рік термін дії обласної Програми будівництва сучасних майданчиків зі штучним покриттям.

Також було затверджено додатковий Перелік природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2012 році, заходи на відзначення 75-ї річниці від дня утворення Полтавської області.

Своїм рішенням обласна рада внесла зміни до показників обласного бюджету на 2012 рік, якими додатково розподілила близько 340 млн. грн. бюджетних ресурсів - вільний залишок обласного бюджету та трансферти з державного бюджету (субвенції і дотації).

Відповідно до чинного законодавства, депутати заслухали та взяли до відома інформацію начальника УМВС України в Полтавській області Едуарда Федосова про стан боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності міліції на території Полтавської області за 2011 рік та виконуючого обов’язки прокурора області Сергія Денисенка - про стан законності, заходи щодо її зміцнення та результати діяльності прокуратури на території Полтавської області за 2011 рік.

Депутати проголосували ряд майнових питань, що стосувалися укладання та продовження терміну дії трудових контрактів із керівниками суб'єктів господарювання спільної власності територіальних громад області, приймання-передачі майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст Полтавської області, передачі виконаних робіт та використаних матеріалів на об’єкті «Будівництво спортивно-оздоровчого комплексу по вул. Петра Юрченка, 1-а у м. Полтава» та ін.

Розглядаючи блок питань стосовно погодження отримання без проведення аукціонів спеціальних дозволів підприємствам на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку з подальшим видобуванням нафти і газу; на промислову розробку газоконденсатного родовища; на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку ділянок родовищ підземних прісних вод, цегельної сировини, депутати не підтримали проекти рішень «Про погодження отримання без проведення аукціону спеціального дозволу товариством з обмеженою відповідальністю «Голден Деррік» на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку з подальшим видобуванням нафти і газу (промисловою розробкою) Річної площі на території Лохвицького та Чорнухинського районів Полтавської області», «Про внесення змін до рішення десятої сесії обласної ради шостого скликання від 29 лютого 2012 року «Про погодження отримання без проведення аукціону спеціального дозволу товариством з обмеженою відповідальністю «АС-НАФТОГАЗРЕСУРС» на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку з подальшим видобуванням нафтогазоносних надр (промисловою розробкою) Бутівсько-Коломийцівської площі на території Великобагачанського району Полтавської області».

Також не знайшов у депутатів підтримки проект рішення «Про встановлення ставок збору за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення», який, на їхню думку, необхідно доопрацювати.

У ході пленарного засідання було погоджено депутатські запити Дмитра Хрістова, Олександра Масенка, Василя Сільчука, Руслани Крайнової. З врахуванням зауважень і доповнень депутатів прийнято рішення по 43 питаннях порядку денного.

Наприкінці засідання голова обласної ради Іван Момот повідомив, що від депутатів, які входять до фракції «Сильна Україна» в обласній раді, надійшла заява про припинення існування фракції та про входження її депутатів у повному складі до фракції Партії регіонів.

Підбиваючи підсумки сесії, голова обласної ради Іван Момот сказав:

- Сьогодні обласна рада розподілила додаткові кошти обласного бюджету - майже 340 мільйонів гривень, з них 297 мільйонів надійшло з держбюджету як субвенції та дотації. Значна частина цих коштів направлена у міста і сільські райони області на розвиток територій – реконструкцію, будівництво закладів охорони здоров’я, культури, інших об’єктів соціально-культурного призначення, для виплати заробітної плати працівників бюджетних установ, підтримки найменш захищених верств населення. При розподілі коштів була продовжена практика надання підтримки пріоритетним напрямам діяльності обласної ради: галузям «охорона здоров’я», «культура», «освіта». Такі значні кошти з державного бюджету область отримала вперше за роки Незалежності.

Завдання влади на місцях по-господарськи розпорядитися цими фінансовими ресурсами, використати їх для потреб людей, розв’язання проблем територій із найбільшою ефективністю.