В університеті третього віку відбувся 4-й випуск

e-mail Друк PDF

24 травня в університеті третього віку Автозаводського району, який працює на базі Кременчуцького інституту Дніпропетровського університету імені А.Нобеля, пройшли урочистості, присвячені четвертому випуску студентів. Привітати студентів прийшли голова Автозаводської районної ради Володимир Коваленко, директор Кременчуцького інституту Дніпропетровського університету ім. А.Нобеля Петро Сокуренко, директор Кременчуцького заводу технічного вуглецю В’ячеслав Яворський, представники німецької неурядової організації «DVV International» та інші.

В актовому залі зібралося близько сотні літніх студентів. Після внесення прапору навчального закладу військовий оркестр 107 реактивного артилерійського полку виконав гімн Університету третього віку. Ректор університету, керуюча справами Автозаводського райвиконкому Зінаїда Прохнич нагадала всім присутнім про історію навчального закладу та його досягнення. Заснований він був на початку 2009 року рішенням Автозаводського райвиконкому на базі Кременчуцького інституту Дніпропетровського університету економіки та права. З 1-го березня 2009 року перші сто слухачів із числа пенсіонерів району приступили до занять на трьох факультетах: охорони здоров’я та фізичної реабілітації, історико-краєзнавчому і культурно-просвітницькому. Цього року університет третього віку Автозаводського району навчав студентів вже на 4 факультетах – до раніше створених добавився мистецький факультет. До речі, випускники цього факультету в національному вбранні під час урочистостей виконали декілька пісень, а останню пісню «Команда молодости нашей, команда без которой нам не жить» підхопив весь зал.

Голова Автозаводської районної ради Володимир Коваленко вручив випускникам дипломи та нагородив грамотами і книгами про Кременчук старостів факультетів і найбільш активних студентів, а ректор університету Зінаїда Прохнич нагадала, що випускників на відпочинок у серпні-вересні запрошує спортивно-оздоровчий комплекс Автозаводської районної ради «Супутник», а бажаючі продовжити навчання в університеті можуть записатися вдруге на інший факультет.

В ході урочистостей всі говорили про те, що університет третього віку дає чудову можливість людям похилого віку вести активний образ життя, вивчати нові технології (в ході навчання студенти активно опановували комп’ютери), та багато спілкуватися, що є для них дуже важливим. З’ясувалося, що під час навчання в університеті дехто із літніх студентів навіть знайшов собі подружню пару.

Крім того про досвід організації навчання літніх людей в університеті третього віку Автозаводського району нещодавно говорили на засіданні ЮНЕСКО. 15-го вересня минулого року в рамках ХІІ Міжнародного «Тижня освіти дорослих» в Україні, яка проводиться за сприяння Інституту ціложиттєвого навчання ЮНЕСКО, до Кременчука за вивченням досвіду приїжджала представницька делегація. Її очолював голова Всеукраїнського координаційного бюро «Освіта Дорослих України» Міжнародного Інституту ціложиттєвого навчання ЮНЕСКО, доктор психологічних наук, професор Сергій Болтівець. Він був вражений досягненнями Автозаводського району у сфері навчання літніх людей і з трибуни ЮНЕСКО поділився цими враженнями з представниками світової спільноти.

Нагадаємо, що з 2012 року університет третього віку Автозаводського району активно співпрацює з іноземною неурядовою організацією «Німецьке об’єднання народних університетів». Договір про співпрацю між «DVV International» та Автозаводським райвиконкомом був підписаний у березні цього року. Організація надала фінансову підтримку університету на проведення екскурсій, організацію навчання та придбання канцтоварів. Завдяки цій допомозі з цього року в університеті запровадили безоплатні екскурсії для студентів. В травні вони відвідали заповідник Богдана Хмельницького в місті Чигирині, та музеї Полтави.

«Такі заклади хочеться називати університетами «золотого» віку. Люди, які в них навчаються мають величезний життєвий досвід та багаж знань, проте у них залишається бажання пізнавати щось нове, розширювати свій кругозір. Крім того, такі університети дають можливість розширити коло друзів і не залишатися на самоті в складний час, коли виникають проблеми зі здоров’ям. Дуже важливо, що ці люди окутані увагою тих, хто їх навчає, та увагою інших студентів. Це дає їм стимул жити», - висловила свою думку про роботу університету третього віку представник німецької неурядової організації «DVV International» в Україні Ольга Нікольська.

Віктор Крук