Сидору Артемовичу Ковпаку – 125 років

e-mail Друк PDF

26 травня у Котельві відбулися урочистості з нагоди 125-річчя від дня народження Сидора Артемовича Ковпака - великого патріота,легендарного командира партизанського з’єднання, генерал-майора, двічі Героя Радянського Союзу.

Вшанувати пам’ять Ковпака на його Батьківщині зібралися керівники органів виконавчої влади і місцевого самоврядування, ветерани Великої Вітчизняної війни і праці, представники громадськості, творчої інтелігенції, молоді.

Земляків привітали голова облдержадміністрації, депутат обласної ради Олександр Удовіченко, голова обласної ради Іван Момот, перший заступник голови Державної служби з питань інвалідів та ветеранів України Володимир Сіроштан, голова Котелевської райдержадміністрації, депутат обласної ради Тетяна Корост та інші.

У своєму виступі голова Полтавської облдержадміністрації Олександр Удовіченко підкреслив, що відзначення на державному рівні ювілею Ковпака - це доказ того, що держава шанує своїх героїв.

- Він був людиною, яка могла спілкуватися з простими людьми і допомагати вирішувати їхні проблеми. Ми сьогодні маємо зробити все, щоб прийдешні покоління пам'ятали таких, як він, - наголосив Олександр Удовіченко.

Іван Момот відзначив заслуги Сидора Артемовича Ковпака в організації партизанського руху на Україні у роки Великої Вітчизняної війни, відбудові народного господарства у післявоєнний час.

- Котелевці є прикладом того, як наслідувати добрі справи свого видатного земляка, пам’ятати історію, берегти пам’ять про тих, хто віддав своє життя за мирне сьогодення, - сказав Іван Момот.

Після мітингу на площі, яка названа іменем Ковпака, відбулися обласний конкурс патріотичної пісні, екскурсія у імпровізований партизанський табір, концертна програма.

Поблизу Котельви учасникам свята було представлено реконструкцію бою періоду Великої Вітчизняної війни.

Цього дня також відбулися обласні кінно-спортивні змагання на кубок пам’яті С,А.Ковпака.

Завершилися урочистості святковим феєрверком.