Депутати ознайомилися з роботою ПрАТ «Природні ресурси»

e-mail Друк PDF

29 травня у Лохвицькому районі під головуванням Олександра Залужного відбулося виїзне засідання постійної комісії обласної ради з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр, на якому розглянуто підсумки виконання Програми розвитку нафтогазової галузі Полтавської області на період 2009-2011 років та індикативний план (програму) розвитку нафтогазовидобувної галузі Полтавської області на 2012-2014 роки.

Як поінформував начальник Головного управління промисловості та інфраструктури облдержадміністрації Руслан Овчаренко, протягом звітного періоду в області видобуто понад 23669 млн. куб. м природного і супутнього газу, майже 2740 тис. тонн нафти і газового конденсату. Останнім часом склалася тенденція до зниження обсягів видобування вуглеводнів, що позначилося на виконанні планових показників 2010 - 2011 років. Така ситуація пояснюється недостатніми роботами по створенню ресурсної бази, геологічному вивченню нафтогазоносних надр.

Наразі розроблено індикативний план (програму) розвитку нафтогазовидобувної галузі Полтавської області на 2012-2014 роки.

В обговоренні питання взяли участь голова комісії Олександр Залужний, депутати обласної ради Віктор Бурлей, Ігор Супруненко, голова Лохвицької районної ради Любов Кірієвська, перший заступник голови райдержадміністрації Микола Шиян, Лохвицький міський голова В’ячеслав Демчук,депутат районної ради Олексій Маляренко, виконавчий директор ПрАТ "Природні ресурси" Валерія Янченко, Безсалівський сільський голова Олександр Дігтяр, Свиридівський сільський голова Анатолій Пугач. Йшлося про укладання та фінансування угод на розбудову соціальної інфраструктури територій, на яких ведеться видобуток корисних копалин, проведення підприємствами НГК заходів із охорони довкілля, створення робочих місць для місцевих жителів, необхідність внесення змін до чинного законодавства щодо відрахування частини рентної плати до бюджету розвитку та ін.

Інформацію Руслана Овчаренка комісія взяла до відома та рекомендувала Головному управлінню промисловості та інфраструктури облдержадміністрації надати інформацію щодо виконання підприємствами НГК у 2011 році договірних зобов’язань щодо фінансування інфраструктури територій, на яких ведеться видобуток корисних копалин.

Про стан надходження до обласного бюджету та місцевих бюджетів області плати за користування надрами у 2011 році доповів начальник Головного фінансового управління облдержадміністрації Павло Кропивка Він, зокрема, зазначив, що до загального фонду місцевих бюджетів надійшло 205,7 млн. грн. плати за користування надрами, або на 11, 1 млн. грн. (5,7%) більше плану. До обласного бюджету 50% плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення склали 195,3 млн. грн.

Також у ході засідання було розглянуто питання про роботу підприємств нафтогазового комплексу на прикладі ПрАТ «Природні ресурси».

Депутати оглянули свердловину №12 Луценківського газоконденсатного родовища, ознайомилися з роботою тимчасової замірної сепараційної станції, відмітили високий рівень організації та проведення видобувних робіт та транспортування газу ПрАТ «Природні ресурси».

Підбиваючи підсумки виїзного засідання, голова комісії Олександр Залужний підкреслив важливість розвитку нафтогазовидобувної галузі області, забезпечення ефективного використання надр, наголосив на необхідності налагодження партнерських стосунків між органами місцевої влади та видобувними підприємствами, фінансової участі нафтогазового комплексу у соціальному розвитку територій.