Консолідувати кошти і зусилля на боротьбу з наркоманією

e-mail Друк PDF

Учора ввечері голова Полтавської обласної ради Іван Момот в он-лайн режимі відповів на запитання кореспондента радіо Ера-FM у програмі «Регіональний коментар» щодо затвердженої 23 травня на сесії обласної ради Програми протидії поширенню наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів у Полтавській області на 2012-2015 роки.

- Іване Михайловичу, ви першими в Україні ухвалили таку програму, чи вже є зразки? На кого, так би мовити, ви рівнялися?

- Наскільки мені відомо, ми - одні з перших, не готовий назвати приклади по інших областях. Але, це не основне. Головне, що програма схвалена.

- Чи був консенсус при ухваленні цієї програми? Ми знаємо, що при голосуванні і в Верховній Раді, і на місцях ухвалення часто проходять достатньо проблематично?

- Ні, конфліктів не було. Програму підтримали всі депутати, незалежно від партійності. Мені здається, що це проблема, яка стосується усіх. Тому заперечень не було і при обговоренні програми в комісіях, і на сесії програма була підтримана одноголосно.

- Іване Михайловичу, іще декілька запитань, хотілося б почути об’єктивні відповіді. Яка ситуація з наркоманією сьогодні на Полтавщині?

- Показник рівня поширення наркоманії у нас в регіоні кращий, ніж по Україні, становить 138 осіб на 100 тисяч населення, а по державі – 169. Але це теж цифри, які нас турбують, саме тому й була ухвалена відповідна програма. Ми прийняли програму з метою координації роботи різних відомств, бо цією проблемою займаються і правоохоронні органи, і охорона здоров’я, і соціальні служби. Ми робимо акцент на профілактику. Дослідження показують, що на якомусь етапі, скажімо, є лише поодинокі випадки у дитячому середовищі. А потім іде сплеск і різко збільшується кількість наркозалежних молодих людей. Потрібно вчасно інформувати людей, особливо, групи ризику. Тому програмою передбачені кошти на підтримку проектів і програм у сфері протидії наркоманії, популяризацію здорового способу життя, проведення лекцій та тренінгів для молоді, випуск інформаційно-просвітницьких матеріалів. Потрібно вчасно пояснити, що несе за собою вживання наркотичних речовин, які тяжкі наслідки та важкі хвороби чекають потім. Впевнений, що потрібно використати кошти на профілактику, щоб зберегти здоров’я молоді і не витрачатися потім на лікування.

- Я думаю, що можна підійти до вирішення цієї проблеми і з іншого боку, максимально підвищивши вимоги до якості і здорового способу життя. Що робить керівництво області для цього?

- Програма протидії поширенню наркоманії має напрямки популяризації здорового способу життя, і є цілий ряд інших обласних програм, спрямованих на підтримку масового спорту, заохочення та сприяння формуванню здорової нації. Я хотів би звернути увагу на ще одну деталь. Програмою ми передбачили до 10 мільйонів гривень на період до 2015 року. Це заплановані видатки з обласного бюджету. Але пройшло менше тижня після сесії, а програмою уже зацікавилися міжнародні фонди і громадські організації, які працюють у цьому ж напрямку. Думаю, що нам вдасться консолідувати і кошти, і зусилля на боротьбу з такою серйозною проблемою як наркоманія.