За гендерну рівність у політикумі України

e-mail Друк PDF

Нещодавно у конференц-залі Верховної Ради України відбувся круглий стіл "Участь жінок у парламентських виборах 2012 року в Україні".

Співорганізаторами заходу стали Бюро з демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ, Канадське агентство міжнародного розвитку, Національний Демократичний Інститут та міжфракційне депутатське об'єднання «Рівні можливості» у Верховній Раді України.

Цей захід був організований у продовження дискусії щодо можливостей та викликів для просування гендерної рівності в політичному середовищі України в світлі майбутніх парламентських виборів 2012 року.

Мета круглого столу – залучити до обговорення питань щодо підвищення ролі та участі жінок у парламентських виборах членів Парламенту, лідерів політичних партій, експертів з гендерних питань та представників громадянського суспільства.

У роботі круглого столу взяли участь народні депутати України, співголови МФО "Рівні можливості" Юлія Ковалевська та Ірина Геращенко, народний депутат, Голова Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Борис Тарасюк, директор НДІ/Україна Крістіна Вілфор, Голова офісу демократичного управління Бюро демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ Марчін Валецкі, Посол США з глобальних питань жінок Мелан Вернір та інші відомі у світі жінки-політичні лідери.

Найбільший інтерес в учасників круглого столу викликали питання стратегії політичних партій для збільшення кількості жінок під час майбутніх виборів. Свої думки з цього приводу висловили народні депутати України Леонід Кожара (Партія регіонів), Борис Тарасюк (Народний рух України), депутат Київської міської ради Наталія Новак (Політична партія УДАР) та іші міжнародні політичні лідери, які поділилися успішним досвідом підвищення рівня участі жінок у виборах з урахування інтересів жінок-кандидатів та жінок-виборців.

Від Полтавщини в роботі круглого столу взяли участь депутати Полтавської обласної Ради Ірина Балибіна та Петро Ворона.

" Урахування точки зору жінок та їх участь у політичному житті – необхідні умови демократичного розвитку та внесок у належне врядування, а політичні партії є основним механізмом, що сприяє залученню їх до участі в політичному житті", - наголосив у своєму виступі Петро Васильович Ворона.

«Участь жінок у політичному житті суспільства надзвичайно важлива для забезпечення здорового демократичного розвитку України. Проблема низької представленості жінок у політиці в українському суспільстві поки що не актуалізована. Більшість поглядів на жіночий характер та роль жінки в суспільстві є стереотипами, при цьому більшість не заперечує, що жінкам притаманні риси, які можуть бути корисними для української політики та змінити її на краще. Щоб змінити ці погляди, всім політичним силам, незалежно від їх політичних програм та поглядів, необхідно скоординувати свої дії відповідно до міжнародних стандартів, кращої практики та стратегії збільшення ролі та участі жінок в політиці. Лише таким шляхом ми зможемо ми зможемо досягти гендерної рівності в країні", - такими словами висловила свою позицію з даного питання учасникам круглого столу Ірина Балибіна.

За підсумками роботи круглого столу його учасиками було розроблено та прийнято рекомендації щодо стратегій політичних партій для підвищення активності жінок під час майбутніх виборів та збільшення їх ролі у політичному житті країни.