Керівники області зустрілися з представниками релігійних організацій

e-mail Друк PDF

7 червня голова перші особи області – голова облдержадміністрації, депутат обласної ради Олександр Удовіченко та голова обласної ради Іван Момот – зустрілися з представниками релігійних організацій Полтавщини.

Олександр Удовіченко поінформував присутніх про успіхи у соціально-економічному розвитку області та завданнях на перспективу. Він наголосив, що релігійні організації спільно з владою покликані забезпечувати гармонійний розвиток суспільства, зокрема моралі, висловив упевненість, що між органами влади Полтавщини та релігійними організаціями і надалі збережуться відносини, які базуються на взаємній повазі і довірі.

У своєму виступі Іван Момот зазначив, що серед виборців, які обрали депутатів місцевих рад Полтавщини, чимало віруючих, представників різних конфесій. Відтак, відстоювання їхніх інтересів є спільним завданням депутатського корпусу області та релігійних організацій.

Він підкреслив, що релігійні організації опікуються малозабезпеченими верствами населення, багатодітними сім’ями, людьми похилого віку, інвалідами, роблячи свій внесок у реалізацію соціальних завдань, проголошених Президентом України Віктором Януковичем.

Голова обласної ради ініціював проведення «круглого столу» за участю представників влади та релігійних організації, в ході якого, на його думку, доцільно обмінятися досвідом роботи з виховання підростаючого покоління, підтримки соціально уразливих верств населення, подолання негативних явищ у суспільному житті, забезпечення громадської злагоди.

Стабільною та прогнозованою назвав релігійну ситуацію в області начальник Головного управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації, депутат обласної ради Микола Перепелиця. За його словами, нині в області нараховується 41 релігійна конфесія, течії, напрямки. Кількість релігійних організацій постійно збільшується. На сьогодні на Полтавщині діють 1072 релігійні організації, з них - 1051 релігійна громада, 11 управлінь, 3 духовні навчальні заклади, 4 монастирі, 1 братство та 4 місії.

У ході зустрічі також виступили: єпископ об’єднання Церков «Світло життя» в області Дмитро Лаптєв, архієпископ Полтавський і Кременчуцький УПЦ Київського Патріархату Федір, адміністратор громад Української Греко-Католицької церкви в області Юрій Кролевський, єпископ Харківський і Полтавський Української Автокефальної Православної Церкви Афанасій та інші. Йшлося про моральне виховання молоді, відведення земельних ділянок для будівництва храмів, висвітлення діяльності релігійних організацій у ЗМІ, та ін.

У зібранні взяли участь начальники обласних управлінь і служб.