Розвивати дружні стосунки та співробітництво

e-mail Друк PDF

29 червня в обласній раді відбулася зустріч депутатів (постійна комісія з питань житлово-комунального господарства) з делегацією гміни Лежайськ Підкарпатського воєводства (Польща).

Як повідомив Пирятинський міський голова Олексій Рябоконь, делегація перебуває на Полтавщині на запрошення Пирятинської міської ради. Польські колеги ознайомилися з життєдіяльністю територіальної громади Пирятина, роботою міської ради. У рамках візиту планується підписання Угоди про встановлення партнерських стосунків між гміною Лежайськ і містом Пирятин.

До речі, з Лежайським повітом Пирятинський район встановив стосунки п’ять років тому, які мають своє продовження й сьогодні. Пирятинці успішно співпрацюють з польською стороною в питаннях охорони довкілля, культури, місцевого самоврядування.

Депутатський корпус обласної ради на зустрічі представляли голова постійної комісії Степан Бульба, депутати Ігор Горжій та Віктор Гришанов; гміну Лежайськ - війт гміни Кшиштоф Собейко, заступник війта - Болеслав Павлуш, голова ради Даріуш Медрек, депутат гміни Роберт Мондри, директор Колективу шкіл в Дембне Даріуш Міш.

У ході зустрічі сторони обмінялися інформацію про досвід місцевого самоврядування в управлінні територіями. Особливу увагу було приділено питанням функціонування житлово-комунального господарства. Йшлося про утримання об’єктів житлово-комунального господарства, використання енергозберігаючих технологій, формування житлово-комунальних тарифів, переробку твердих побутових відходів тощо.

Зацікавили полтавців польські програми «Активність місцевого самоврядування», «Технопарк», спрямовані на розвиток ініціативи територіальних громад, підтримку підприємницької діяльності.

Враховуючи курс України на євроінтеграцію, Степан Бульба відмітив важливість вивчення досвіду самоврядування сусідів, встановлення та розвиток дружніх відносин, взаємовигідного співробітництва на регіональному рівні.