Депутати занепокоєні станом підписання Угоди з НАК «Нафтогаз України»

e-mail Друк PDF

4 липня під головуванням Олександра Залужного відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр, на якому розглянуто питання щодо укладання Угоди про співробітництво між Національною акціонерною компанією «Нафтогаз України», Полтавською обласною державною адміністрацією та Полтавською обласною радою у розвитку нафтогазового комплексу та соціальної інфраструктури населених пунктів Полтавської області.

У роботі комісії взяли участь перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко, заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Борис Галушко, голова Громадської ради при облдержадміністрації Володимир Голуб.

Проект відповідної Угоди, яка щорічно укладається між обласною владою та НАК «Нафтогаз України», передбачає у нинішньому році капітальні вкладення компанії на розвиток полтавського регіону у сумі 7,5 млн. грн. Зі свого боку, обласна державна адміністрація та обласна рада зобов’язуються вжити заходи для забезпечення повної і своєчасної оплати вартості природного газу, спожитого населенням, бюджетними установами та підприємствами комунальної теплоенергетики області, сприяти у межах своїх повноважень та відповідно до вимог чинного законодавства України погодженню у наданні підприємствам НАК «Нафтогаз України» земельних ділянок та спеціальних дозволів на користування надрами.

Як поінформував Борис Галушка, Угода з НАК «Нафтогаз України» зазвичай підписується на початку другого кварталу року. Облдержадміністрація вчасно підготувала проект Угоди та направила її до НАКу. Втім, до сьогодні питання її підписання залишається відкритим.

Обговорюючи ситуацію, що склалася, голова комісії Олександр Залужний, депутати Олександр Явдощук, Юрій Шляховий зазначилинеобхідність укладання Угоди, що сприятиме розвитку соціальної інфраструктури населених пунктів області: ремонту доріг, об’ктів освіти. культури, охорони здоров’я тощо. У разі не підписання Угоди депутати залишають за собою право не підтримати проекти сесійних рішень щодо погодження отримання спеціальних дозволів НАК «Нафтогаз України» на користування надрами області.

Про те, що соціальна угода вигідна як для області, так і для НАКу вів мову депутат обласної ради, директор ГПУ «Полтавагазвидобуваня» Олександр Ляшенко. Він повідомив, що соціальна допомога, яка надається ГПУ «Полтавагазвидобуваня» громадам, на території яких ведеться видобуток корисних копалин, як правило, перевищує обсяги, визначені відповідними угодами з місцевими органами влади. Також він зауважив, що, зважаючи на останні нормативні документи, механізм відповідних соціальних проплат відсутній.

З цього приводу перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко наголосив, що обласна влада не має права блокувати роботу нафтогазового комплексу, однак повинна відстоювати інтереси виборців і територій. На його думку, не є принциповим з якої статті будуть направлені кошти в область, адже вони спрямовуються з одного джерела - державного бюджету України. Тому вирішити питання стосовно механізму фінансування Угоди необхідно на рівні Міністерства фінансів України.

Позицію НАК «Нафтогаз України» оприлюднив головний спеціаліст відділу контролю та розробки, погодження та затвердження проектної документації компанії Юрій Уваров. За його словами, підписання Угоди відкладено з огляду на те, що фінансовий план НАК «Нафтогаз України» на 2012 рік Урядом не затверджений. Однак, компанія має наміри до кінця липня Угоду з Полтавською областю підписати. Свідченням цього є переданий до комісії протокол із рішенням правління НАК «Нафтогаз України».

Наразі комісія рекомендувала НАК «Нафтогаз України» підписати Угоду про співробітництво з Полтавською обласною державною адміністрацією та Полтавською обласною радою у розвитку нафтогазового комплексу та соціальної інфраструктури населених пунктів Полтавської області.

З метою прискорення підписання Угоди, питання про погодження отримання спеціальних дозволів НАК «Нафтогаз України» на користування надрами Ховрахівської, Комаринської, Осипівської та Північно-Крутьківсько-Загребельської площ на території Полтавської області ухвалено розглянути після укладання Угоди.

Облдержадміністрації спільно з НАК «Нафтогаз України» рекомендовано визначити механізм реалізації Угоди.