Влада та бізнес - партнери

e-mail Друк PDF

5 липня у Полтаві відбувся міжрегіональний форум «Влада та бізнес – партнери», на якому розглянуто сучасний стан малого підприємництва, тенденції і головні проблеми його розвитку в Україні (регіональний аспект).

У роботі форуму, який відбувся за ініціативи Полтавської облдержадміністрації, Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України, Всеукраїнської коаліції малого та середнього бізнесу, при підтримці неурядових інституцій Сумської, Черкаської, Дніпропетровської, Харківсько. Кіровоградськоїї областей, взяли участь голова Полтавської облдержадміністрації, депутат обласної ради Олександр Удовіченко, голова обласної ради Іван Момот, голова Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України Леонід Козаченко, співголова Координаційної ради з питань розвитку малого та середнього бізнесу при Кабінеті Міністрів України Віталій Андрєєв, керівники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, представники громадських організацій, делегації областей, міст і районів Полтавщини.

Вів засідання голова облдержадміністрації Олександр Удовіченко.

У ході засідання було заслухано інформацію Олени Адамович про досвід співпраці бізнесу та влади на Полтавщині. Доповідач наголосила, що розвиток підприємництва належить до пріоритетних завдань облдержадміністрації, відіграє важливу роль у процесі становлення моделі соціально орієнтованої ринкової економіки області, забезпеченні суспільного прогресу, є одним із важелів соціально-економічного розвитку регіону. Вона підкреслила, що стратегічним напрямком обласної Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Успішна Полтавщина – заможна територіальна громада. Будуємо разом» є розвиток малого і середнього бізнесу. Більш конкретні завдання визначені у Комплексній Програмі розвитку малого підприємництва у Полтавській області на 2011- 2012 роки. Відтак, в області спостерігається тенденція до збільшення кількості юридичних та фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності. Близько 50% працездатного населення області працює в цьому секторі економіки.

В обговоренні питання взяли участь голова Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України Леоніда Козаченка, співголова Координаційної ради з питань розвитку малого та середнього підприємництва при Кабінеті Міністрів України Володимир Левін, голова регіональної ради підприємців при Сумській облдержадміністрації Валерій Сорокін, голова об’єднання підприємців малого бізнесу м. Полтава Ігор Балицький, член Координаційної ради з питань підприємництва при Миргородському міськвиконкомі Любов Хухра, директор Полтавської обласної сільськогосподарської дорадчої служби Світлана Андрієнко, перший заступник голови УСПП в Полтавській області, член регіональної ради підприємців при облдержадміністрації Роман Черняк, голова ради громадської організації малого та середнього бізнесу Черкащини Ольга Ракова, голова постійної комісії з питань підприємницької діяльності, побутового, торговельного обслуговування та регуляторної політики Кременчуцької міської ради Юрій Шаповалов, голова асоціації Кременчуцького відділення Всеукраїнського громадського об’єднання «Наш захист» Олександр Мельников, віце-президент спілки підприємців м. Харків Наталія Внукова та інші.

Йшлося про створення сприятливих умов для подальшого розвитку малого підприємництва: зменшення податкового навантаження, легалізацію тіньового бізнесу впорядкування процедури розробки та прийняття регуляторних актів, спрощення дозвільної системи, відведення земельних ділянок для здійснення підприємницької діяльності, доступність кредитування бізнесу, припинення незаконних дій підприємств-монополістів, підвищення ролі громадських організацій у захисті інтересів підприємців та забезпеченні дотримання законодавства контролюючими органами тощо.

За результатами форуму прийнято резолюцію.

Підбиваючи підсумки зібрання, голова облдержадміністрації Олександр Удовіченко зазначив, що бізнес і влада продемонстрували бажання почути один-одного та спільно вирішити озвучені проблеми. Учасники зібрання внесли конкретні пропозиції, які будуть направлені до центральних органів влади.