Ловися, рибко, велика й маленька!

e-mail Друк PDF

День рибалки, як зрештою і кожне з свят, можна відзначати по-різному. Хтось усамітниться в ранковій тиші з вудкою на березі річки, інший – загляне в рибний магазин за готовим уловом, більшість – навіть не помітять, що день був якийсь особливий…

У Семенівському районі для «галочки, чи «аби було», давно вже свят не затівають. Завжди знаходять і можливість, і бажання привнести навіть у будні яскравий промінчик святкового настрою.

Перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко, обраний депутатом від Семенівського округу, такий підхід до справи оцінює високо. Говорить, що коли місцеві жителі не чекають вказівки зверху, самі серйозно беруться вирішувати питання життя громади, то результат обов’язково буде гарний.

От і цього разу, завдяки співдружності влади, бізнесу і громади вдалося відсвяткувати у селі Біляки День рибалки так, щоб не тільки місцеві жителі, а й завзяті рибалки з ближніх районів, Кременчука, Полтави і навіть Києва потішили себе і вдалим уловом, і прекрасно організованим дозвіллям.

Водосховище у Біляках ще три-чотири місяці тому було досить занедбаною водоймою. Майже 300 га водного плеса потребували серйозних інвесторів, щоб повернутися до життя. І такі бажаючі знайшлися – Сергій Семигреєнко, голова ради сільгоспвиробників Семенівського району, керівник ПСП «Дружба» та Віталій Кабачок, співзасновник ТОВ «Сапсан-Семенівка». Вони навели порядок на всій прилеглій до водойми території та зарибнили водосховище. У квітні було запущено 40 тисяч штук молодняка коропа та 4 тисячі щук, щоб оздоровити плесо. А за тиждень до свята додали ще 1 мільйон 370 тисяч штук товстолобика та білого амура.

 

Тож Біляки недільного ранку стали справжнім едемом для рибалок, бо тут і ловили рибу, і змагалися, і відпочивали одночасно. Була чітко проведена реєстрація учасників змагань, визначені для риболовлі місця, організований підвіз питної води. За дві години з вудкою на березі водосховища двісті п’ять учасників змагань наловили майже 800 кг риби!

Приємним сюрпризом стало підведення підсумків змагань та церемонія нагородження. Подарунки та грошові премії отримали першими ті, хто забезпечив підготовку території до свята, хто варив смачну кашу, хто потурбувався про охорону водосховища, хто добре попрацював, щоб недільний день у Біляках запам’ятався усім.

А коли перейшли до відзначення головних героїв дня – рибалок, тут несподіванок виявилося ще більше. Нарівні з «метрами» риболовлі за найбільші улови та найважчі рибини, нагороди отримали і ті, хто піймав першим та хто виловив найменшу рибку. Тому рекордними стали і 17 кг пійманого та 1кг 480 г ваги, і три рибинки, які виловив чотирирічний хлопчик, що разом заважили всього 40 г!

Герой України, Іван Балюк, який завітав у Біляки, відзначив, що влаштування подібного свята для людей – це велика справа.

Після нагородження була смачна юшка і польова каша, виступи аматорів самодіяльного мистецтва, катання на водному мотоциклі і просто приємний відпочинок на березі водосховища.

Підсумовуючи враження, голова Семенівської районної державної адміністрації Валерій Книш зауважив, що при підготовці заходу влада звернулася до громадських організацій, підприємців, усіх небайдужих. Відгукнулися і бізнесмени, і мисливці, і рибалки.

Активну участь у підготовці та проведенні Дня рибалки у Біляках взяли також районна та обласна організація Партії регіонів.