Обговорили перспективи місцевого самоврядування

e-mail Друк PDF

16 липня голова обласної ради Іван Момот прийняв Голову Національного агентства України з питань державної служби В’ячеслава Толкованова, який перебував на Полтавщині із робочою поїздкою.

У ході взаємозацікавленої зустрічі обговорено перспективи розвитку інституції місцевого самоврядування як на національному, так і на регіональному рівнях, актуалізовано нагальність гармонізації відповідного профільного законодавства, посилення мотиваційних чинників для молоді щодо обрання професії служіння територіальним громадам тощо.

Констатовано плідну співпрацю обласної та місцевих рад краю з Полтавським обласним центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій, високий рівень популярності навчання у ньому серед посадових осіб місцевого самоврядування.

Відбувся й обмін думками і практичним баченням стосовно широкого спектру соціально-економічних та суспільно-політичних проблем сьогодення.

У розмові, також, брали участь директор Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу Національного агентства України з питань державної служби Марина Канавець та начальник Управління державної служби головного управління державної служби України в Полтавській області Олександр Черчатий.

Довідково: Національне агентство України з питань державної служби утворене відповідно до Указу Президента України від 18.07.2011 р. № 769/2011 як правонаступник Головного управління державної служби України.

Відповідно до Положення, затвердженого Указом Президента України від 18.07.2011 № 769/2011, Нацдержслужба України є центральним органом виконавчої влади зi спеціальним статусом, який забезпечує формування та реалiзацiю єдиної державної політики у сфері державної служби, бере участь у формуванні державної політики у сфері служби в органах місцевого самоврядування.

Основними завданнями Нацдержслужби України є: забезпечення формування та реалізації єдиної державної політики у сфері державної служби; участь у формуванні державної політики у сфері служби в органах місцевого самоврядування; здійснення функціонального управління державною службою; розроблення заходів щодо підвищення ефективності державної служби, координація та здійснення контролю за їх виконанням; методичне забезпечення діяльності кадрових служб з питань проходження державної служби; організація та координація заходів щодо проведення наукових досліджень з питань державної служби та служби в органах місцевого самоврядування; організація функціонального обстеження органів виконавчої влади та підготовка пропозицій щодо підвищення ефективності державного управління; здійснення контролю за додержанням визначених законодавством про державну службу умов реалізації громадянами права на державну службу; організація підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.