Олімпійські надії Полтавщини

e-mail Друк PDF

18 липня на навчально-тренувальній базі КЗ ДЮСШ “Олімпійські надії” Полтавської обласної ради, що у с.Климівка передмістя Полтави, відбулося виїзне засідання постійної комісії обласної ради з питань молодіжної політики, спорту та туризму, яке провів голова комісії Андрій Соколов.

Директор дитячо-юнацької спортивної школи Анатолій Демчук ознайомив депутатів із напрямами діяльності та матеріально-технічним забезпеченням комунального закладу, який функціонує з 5 січня 1998 року.

Зокрема, констатовано, що зусиллями 24 тренерів тут культивуються три олімпійські види спорту: дзюдо, триатлон, веслування на байдарках та каное.

Загалом на цих відділеннях, самим масовим з яких є – дзюдо (363 особи), а наймолодшим – триатлону (2010 рік) удосконалюють свою майстерність майже 500 спортсменів.

Фахівці школи розвивають дані види спорту не тільки у Полтаві, а й у Кременчуці, Комсомольську, Миргороді та Лохвиці.

Серед провідних вихованців спортустанови неодноразові переможці і призери світових, європейських та національних першостей.

Протягом 2011 року у ДЮСШ підготовлено 3 майстри спорту України: Вячеслав Деревянко та Олександр Ємченко (обидва – дзюдо), Олена Шокотько (веслування на байдарках та каное), 6 кандидатів у майстри спорту, 20 першорозрядників, 102 спортсмени другого і третього розрядів.

На утримання школи у 2011 році з обласного бюджету було виділено 1754180 грн, у 2012році – 2111362 грн.

Висловлено й клопотання щодо додаткового фінансування потреб інфраструктурного облаштування навчально-тренувальної бази закладу.

Про стан підготовки спортсменів Полтавщини до XIV літніх Паралімпійських ігор – 2012, що відбудуться з 29 серпня по 9 вересня у м. Лондоні (Великобританія), членів постійної комісії поінформував начальник Управління з питань фізичної культури і спорту облдержадміністрації Віктор Пожечевський.

Наголошено, що до списків кандидатів у паралімпійську збірну команду України від області включені наступні спортсмени: майстер спорту України міжнародного класу Андрій Кривчун з м. Комсомольська та майстер спорту України Денис Соболь з м. Полтави ( обидва – академічне веслування), майстер спорту України Андрій Голівець з м. Кременчука (легка атлетика), майстер спорту України міжнародного класу Євген Богодайко, заслужений майстер спорту України Дмитро Виноградець, майстер спорту України міжнародного класу Оксана Хруль, майстер спорту України міжнародного класу Наталія Шестопал (усі –плавання, м. Полтава).

Названим спортсменам під час підготовки до участі у XIV літніх Паралімпійських іграх були створені належні умови для якісного навчально-тренувального процесу, зокрема, на спортивних базах Палацу спорту «Спартак», СК «Вагонобудівник» м. Кременчука, НЦПДПтаРІ «Україна» м. Євпаторія, СКПБ «Водолій» м. Миколаїв, вони забезпечені у повному обсязі необхідними спортивним інвентарем та спортивною формою, фармакологічною підтримкою, медичним супроводом фахівців обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру.

Майбутні паралімпійці були задіяні у навчально-тренувальних зборах збірних команд області та України з відповідних видів спорту, приймали участь у всеукраїнських та міжнародних змаганнях.

З урахуванням думок, зауважень і пропозицій, висловлених Андрієм Соколовим, членами постійної комісії: Володимиром Онищенком, Олександром Іваніною, Григорієм Ханом та Володимиром Микійчуком, розглянуту під час виїзного засідання проблематику узято до відома та подальшого опрацювання в установленому порядку.